W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Aktualizacja Programu Rewitalizacji dla Lublina

Aktualizacja Programu Rewitalizacji dla Lublina
12.06.201509:50

15 czerwca 2015 r. w siedzibie Warsztatów Kultury, przy ulicy Grodzkiej 5a o godzinie 17.00 odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań związanych z aktualizacją Programu Rewitalizacji dla Lublina.
Jednym z celów spotkania jest zachęcenie lublinian do aktywnego udziału w działaniach zmierzających do powstania nowej edycji Programu. Bowiem, aby rewitalizacja mogła być skutecznym narzędziem odnowy zdegradowanych fragmentów miasta, niezbędne jest zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców, ponieważ to do nich skierowane są działania realizowane w ramach Programu Rewitalizacji.
Spotkanie będzie miało charakter informacyjny i dedykowane będzie do wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta. W trakcie spotkania omówiona zostanie realizacja aktualnego obowiązującego Programu Rewitalizacji oraz wyjaśnione będą podstawowe pojęcia dotyczące rewitalizacji. Zaprezentowane zostaną również uwarunkowania i możliwości związane z finansowaniem rewitalizacji w latach 2014-2020.
Prace nad aktualizacją Programu Rewitalizacji dla Lublina zostały podjęte w ramach działań zmierzających do poprawy jakości życia mieszkańców miasta. Aktualizacja Programu jest również jednym z warunków umożliwiających wykorzystanie szans, jakie daje nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Będzie to już trzecia edycja Programu Rewitalizacji dla Lublina, po Programach przyjętych uchwałami Rady Miasta Lublina w latach 2005 i 2009.
Informacje na temat spotkania oraz samego Programu Rewitalizacji uzyskać można w Referacie ds. Rewitalizacji w Wydziale Planowania UM Lublina pod numerami telefonów: 81 466 2363 , 81 466 2384 , bądź pisząc na adres: .

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych