W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Boiska na Piątkę” dla licealistów i mieszkańców

„Boiska na Piątkę” dla licealistów i mieszkańców
04.09.202313:26

W miejscu dawnej infrastruktury sportowej V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie w ciągu pół roku powstał nowoczesny, ogólnodostępny kompleks sportowy. Dzisiaj (4 września) przy ul. Lipowej 7 oficjalnie otwarto nowe boiska, plac do gier plenerowych, w tym gry w bule oraz siłownię zewnętrzną.

– W głosowanie na budowę boisk przy ul. Lipowej zaangażowali się nie tylko uczniowie i cała społeczność „Piątki”, ale również wielu mieszkańców tej części miasta. O tym jak ważny był to projekt, pokazał wynik – ponad 4,5 tysiąca oddanych głosów. Był to największy ogólnomiejski projekt VIII edycji Budżetu Obywatelskiego i jeden z najbardziej popularnych w jego historii. Cieszymy się, że nowa infrastruktura sportowa będzie służyła wszystkim i mamy nadzieję, że spełni swoją funkcję – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Budowę nowych boisk poprzedziła rozbiórka dawnej infrastruktury przy V LO. W ramach inwestycji powstały dwa boiska wielofunkcyjne – większe o wymiarach 40 m x 19,5 m oraz mniejsze o powierzchni 28 m x 12 m, oba z poliuretanową nawierzchnią przepuszczalną dla wody. Większe boisko wyposażono w dwie bramki, mniejsze – w ruchome słupki do zawieszania siatki do gry w siatkówkę oraz dwie zewnętrzne konstrukcje do piłki koszykowej. Powstał także plac rekreacyjny, m.in. do gry w bule o wymiarach 16 m x 7 m z nawierzchnią żwirową oraz siłownia zewnętrzna o powierzchni 155 m2 z 10 urządzeniami do ćwiczeń. Wokół boisk zbudowano piłkochwyty o wysokości 6 m, teren oświetlono latarniami parkowymi LED, zamontowano monitoring oraz małą architekturę. Prace zrealizowała firma Solid-Stet Sp. z o.o. ze Szczecina, a koszt budowy boisk i całej infrastruktury wyniósł 1,14 mln zł.

Nowe obiekty sportowe otwarto z udziałem społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych