W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Budżet Obywatelski – przeliczono karty głosowania

Budżet Obywatelski – przeliczono karty głosowania
14.10.201511:42

Ponad 20 tysięcy głosów więcej oddano w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Po dwóch dniach od zamknięcia głosowania przeliczono wszystkie karty z punktów głosowania. Za ich pośrednictwem zdecydowało się oddać głos 43 621 osób. Oznacza to, że łącznie z głosowaniem internetowym, w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie wzięło udział ponad 68 tys. osób.

- Rosnąca frekwencja w głosowaniu dowodzi, że Lublin to miasto aktywnych i kreatywnych obywateli. Niezależnie od tego jaki będzie werdykt Lublinian, w głosowaniu wygra całe miasto. Inwestycje, które wskażą mieszkańcy i które zrealizujemy, będą służyły wszystkim, nie tylko projektodawcom i osobom, które na nie zagłosowały. Dziękuję wszystkim za aktywność w ostatnim czasie i gratuluję wspaniałych pomysłów na promocję projektów – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


W trakcie 10 dni głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Lublina mogli wskazać do realizacji w 2016 roku jeden projekt mały i jeden projekt duży. Z tej możliwości skorzystało ponad 68 tysięcy osób. Za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało blisko 25 tysięcy osób. To ok 2 tysiące osób mniej niż w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dużo większą popularnością cieszyło się głosowanie w formie tradycyjnej, na kartach do głosowania. W ponad sześćdziesięciu punktach głosowania oddano 43 621 kart. W roku ubiegłym w ten sposób zagłosowało ok. 20 tysięcy osób.


- Dużo większe zainteresowanie tradycyjną metodą głosowania wynika z olbrzymiej aktywności projektodawców, w szczególności członków Rad Dzielnic. To te osoby, jak widać skutecznie, namawiały mieszkańców do głosowania na konkretne projekty – ocenia Piotr Choroś, odpowiedzialny w Urzędzie Miasta Lublin za Budżet Obywatelski.

Najwięcej kart do głosowania oddano w punkcie w Biurze Obsługi Mieszkańców w Ratuszu – 6968 kart. Następne w kolejności były: BOM przy ul. Filaretów 44 – 6751; VI Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja przy ul. A. Mickiewicza 36 – 3433; BOM przy ul. Szaserów 13-15 – 2711; BOM, ul. Wieniawska 14 – 1877.

W załączniku przedstawiamy pełne wyniki z poszczególnych punktów.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w 2014 roku oddano 19843 głosów papierowych. Łącznie zagłosowało ponad 47 tys. osób. Wyniki poszczególnych punktów głosowania w 2014 roku na stronie obywatelski.lublin.eu

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych