W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dyskusja publiczna o Błoniach pod Zamkiem

Dyskusja publiczna o Błoniach pod Zamkiem
19.11.201514:19

Zapraszamy na otwartą dyskusję na temat Błoni pod Zamkiem. Przedstawiciele zespołu projektowego nagrodzonego pierwszą nagrodą wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (Zuzanna Szpocińska, Aleksandra Boniecka, Tomasz Marciniewicz, Michał Poziemski) przedstawią szczegółowo zwycięską koncepcję i wezmą udział w dyskusji.

W konkursie na koncepcję urbanistyczno – architektoniczną parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem rywalizowało 15 prac. Sąd Konkursowy pierwszą nagrodę przyznał zespołowi autorskiemu Zuzanny Szpocińskiej (Warszawa), Aleksandry Bonieckiej (Radzynin), Tomasza Marciniewicza (Warszawa) i Michała Poziemskiego (Ząbki). 

Celem konkursu było opracowanie spójnej koncepcji zagospodarowania Błoni, która z jednej strony stworzy otwartą i przyjazną przestrzeń dla mieszkańców, z drugiej będzie się odnosiła do  historycznej i kulturowej przeszłości Lublina, wyznaczając ramy rozwoju tej części miasta. Konkurs miał dostarczyć informacji o możliwościach docelowego kształtowania zabudowy kubaturowej i przestrzeni publicznych, wskazać możliwość wykorzystania terenów należących obecnie do miasta i określić zasady kształtowania zieleni wysokiej uwzględniające dalekie i bliskie panoramy Starego Miasta i Zamku.

- Odnowione Błonia, wspólnie z Podzamczem, doskonale wpiszą się w program uporządkowania i modernizacji przestrzeni Śródmieścia, a także rewitalizację doliny Bystrzycy. Zależy nam na tym, aby jeden z najbardziej reprezentacyjnych obszarów Lublina zyskał nową, atrakcyjną jakość, stając się przestrzenią przyjazną mieszkańcom i odwiedzającym Lublin turystom – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Otwarta dyskusja na temat zagospodarowania Błoni pod Zamkiem odbędzie się 23 listopada (poniedziałek) o godz. 17:00 w Ratuszu (sala nr. 2, na parterze). Towarzyszyć jej będzie wystawa prac konkursowych.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych