W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncepcje „Miejsc dla Ciebie” prawie gotowe!

Koncepcje „Miejsc dla Ciebie” prawie gotowe!
09.06.202214:29

Miasto prezentuje mieszkańcom dziewięć projektów „Miejsc dla Ciebie”, stworzonych w ramach piątej edycji Zielonego Budżetu. Wstępne koncepcje ujęte w formie wizualizacji konsultowano już z mieszkańcami, a ich zmodyfikowane wersje udostępnione są obecnie w siedmiu lokalizacjach na terenie miasta. Zbieranie opinii w ramach konsultacji społecznych trwa do 15 czerwca.

– Miejsca dla Ciebie, czyli pomysły na zagospodarowanie zieleni miejskiej, które wybrano do realizacji w bieżącej edycji Zielonego Budżetu, tworzymy wspólnie z mieszkańcami. Trwające konsultacje społeczne pozwolą na zaprezentowanie, poprawionych zgodnie ze zgłoszonymi wcześniej uwagami, koncepcji zagospodarowania tych obszarów. Miejscy specjaliści opracowali je w formie czytelnych wizualizacji, wzbogaconych fotografiami proponowanych roślin i elementów małej architektury ogrodowej – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Ze wstępnymi koncepcjami „Miejsc dla Ciebie" mieszkańcy mogą się zapoznać w poniższych lokalizacjach:

  • Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe, ul. Wyżynna 16, dzielnica Czuby Południowe,
  • MPB Biblio, ul. Szaserów 13-15, dzielnica Czuby Północne,
  • gablota informacyjna Rady i Zarządu Dzielnicy Dziesiąta, ul. Mickiewicza 36, dzielnica Dziesiąta,
  • MBP nr 36 ul. Zygmunta Augusta 17, dzielnica Felin,
  • gablota informacyjna Rady i Zarządu Dzielnicy Szerokie, budynek parafii pw. Trójcy Świętej, ul. Nałęczowska 94, dzielnica Szerokie,
  • Dzielnicowy Dom Kultury Węglin Północny, ul. Judyma 2a, dzielnica Węglin Północny,
  • Szkoła Podstawowa nr 20 im. J. Dąbrowskiego , Al. Piłsudskiego 26, dzielnica Za Cukrownią.

Wszystkie z nich opublikowane są również na stronie BIP Miasta Lublin. Po zapoznaniu się ze szczegółami projektu można zgłosić swoje opinie i uwagi. Najprostszą formą jest wysłanie ich mailem na adres: konsultacje@lublin.eu. Można też złożyć je pisemnie wysyłając list do siedziby Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej (ul. Zana 38, 20-601 Lublin). Ponadto, w dni robocze do 15 czerwca od godz. 8.00 do 15.00 pełniony będzie telefoniczny dyżur konsultacyjny. Dzwoniąc pod numer telefonu 81 466 31 52 można poprosić o dodatkowe wyjaśnienia, a także wyrazić swoją opinię.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych