W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Konsultacje z zasadami
03.03.201513:12

Od kilku miesięcy w gronie urzędników oraz mieszkańców pracowaliśmy nad nowymi zasadami konsultacji społecznych w Lublinie. Wsparciem i moderatorem tego procesu był Maciej Konieczny z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Nadszedł czas na prezentację projektu uchwały, który jest efektem naszej wspólnej pracy.

Co?
Prezentacja: "Nowe zasady konsultacji społecznych w Lublinie"

Kiedy?
poniedziałek, 13 lipca 2015 r.
godz.: 17:00

Gdzie?
Kancelaria Prezydenta
ul. Bernardyńska 3 (Pałac Parysów), I piętro
 

To już ostatnie spotkanie z cyklu "Konsultacje z zasadami". Zaprezentujemy na nim gotowy projekt regulaminu konsultacji społecznych w Lublinie.

HARMONOGRAM DALSZYCH PRAC:
  • 13 lipca 2015: prezentacja projektu Regulaminu Konsultacji Społecznych;
  • sierpień 2015: ogłoszenie oficjalnych konsultacji społecznych, koniecznych do przeprowadzenia zgodnie z nadal obowiązującym w Lublinie prawem;
  • wrzesień 2015: spotkania informacyjne poświęcone nowemu Regulaminowi Konsultacji Społecznych;
  • październik 2015: przedłożenie Radzie Miasta Lublin projektu uchwały w sprawie trybu i zasad przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Lublin.

W 2010 roku Rada Miasta Lublin przyjęła dwie uchwały, które uregulowały szczegółowo procedurę prowadzenia konsultacji społecznych. Pierwsza z nich dotyczy konsultacji z mieszkańcami w najważniejszych dla nich kwestiach a druga reguluje sposób prowadzenia konsultacji aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi oraz Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin. Po pięciu latach stosowania tych przepisów nadszedł czas na ich ocenę oraz wypracowanie rekomendacji co do koniecznych zmian.

Prace nad zmianami w procedurach konsultacji będziemy prowadzili do kwietnia br. Zakończą się one przygotowaniem nowych projektów uchwał regulujących konsultacje, procedury wewnętrznej dla Urzędu Miasta Lublin oraz kanonu zasad konsultacji społecznych w Lublinie.

Partycypacja społeczna rozumiana jako włączenie różnych mieszkańców i mieszkanek Lublina we  współdecydowanie o tym jak nasze miasto wygląda jest jednym z priorytetów trwającej kadencji Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka. Liczymy na to, że uda nam się wspólnie wypracować fundamenty na, których proces ten będziemy wspólnie budować.


Miasto Lublin współpracuje z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Fundacją Innowacji Społecznych "Stocznia" w wypracowywaniu zasad konsultacji społecznych w Lublinie.


Informacje o całości działań związanych z ogólnopolskim projektem "Konsultacje z zasadami".

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych