W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konsultacje z zasadami. Wypracujmy wspólnie nowe zasady konsultacji społecznych w Lublinie! - drugie spotkanie

Konsultacje z zasadami. Wypracujmy wspólnie nowe zasady konsultacji społecznych w Lublinie! - drugie spotkanie
19.02.201515:25

Zapraszamy do kontynuowania pracy nad nowymi zasadami konsultacji społecznych w Lublinie. Drugie spotkanie na ten temat odbędzie się w czwartek 26 lutego o godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 2, ul. Peowiaków 12 (budynek Centrum Kultury w Lublinie).

W 2010 roku Rada Miasta Lublin przyjęła dwie uchwały, które uregulowały szczegółowo procedurę prowadzenia konsultacji społecznych. Pierwsza z nich dotyczy konsultacji z mieszkańcami w najważniejszych dla nich kwestiach a druga reguluję sposób prowadzenia konsultacji aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi oraz Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin. Po pięciu latach stosowania tych przepisów nadszedł czas na ich ocenę oraz wypracowanie rekomendacji co do koniecznych zmian. W związku z tym zapraszamy wszystkie zainteresowane tym tematem osoby na drugie spotkanie publiczne. Odbędzie się ono w czwartek 26 lutego o godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 2, ul. Peowiaków 12 (budynek Centrum Kultury w Lublinie). Spotkanie będzie prowadzone metodą warsztatową przez specjalistów z zakresu konsultacji społecznych z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Przewidywany czas trwania to ok. 2 – 2,5 godziny. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w pierwszym spotkaniu są mile widziane!

Prace nad zmianami w procedurach konsultacji będziemy prowadzili do kwietnia br. W ich ramach odbędą się co najmniej 4 spotkania publiczne. Prace zakończą się przygotowaniem nowych projektów uchwał regulujących konsultacje, procedury wewnętrznej dla Urzędu Miasta Lublin oraz kanonu zasad konsultacji społecznych w Lublinie.

Partycypacja społeczna rozumiana jako włączenie różnych mieszkańców i mieszkanek Lublina we  współdecydowanie o tym jak nasze miasto wygląda jest jednym z priorytetów trwającej kadencji Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka. Liczymy na to, że uda nam się wspólnie wypracować fundamenty na, których proces ten będziemy wspólnie budować.

W załącznikach przedstawiamy obecnie obowiązujące uchwały, nad zmianą których będziemy pracowali.

Co?
Drugie spotkanie "Nowe zasady konsultacji społecznych w Lublinie" -

Kiedy?
Czwartek, 26 lutego 2015 r.
godz.: 17:00

Gdzie?
Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 2,
ul. Peowiaków 12 - budynek Centrum Kultury w Lublinie,

Lublin

Zachęcamy do zapoznania się przed naszym spotkaniem z poniższymi dokumentami:
- 7 Zasad Konsultacji Społecznych - dokument Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji;
- Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych - stworzony w ramach projektu systemowego "Decydujmy razem"
.

Miasto Lublin współpracuje z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Fundacją Innowacji Społecznych "Stocznia" w wypracowywaniu zasad konsultacji społecznych w Lublinie.
Informacje o całości działań związanych z ogólnopolskim projektem "Konsultacje z zasadami".


Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych