W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin doceniony w Europie za działania partycypacyjne i program Rodzina Trzy Plus

Lublin doceniony w Europie za działania partycypacyjne i program Rodzina Trzy Plus
20.11.201509:53

Lublin znalazł się wśród trzech miast nominowanych do Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego 2015 w kategorii projektów lokalnych za działania z zakresu partycypacji społecznej „Twoje miasto, ty decydujesz". Aplikację miasta wybrano spośród 266 projektów zgłoszonych przez samorządy z całej Europy. Certyfikat nominacji odebrał Sekretarz Miasta Lublin Andrzej Wojewódzki podczas gali w Maastricht. Lublin otrzymał także Certyfikat Dobrych Praktyk za działania w ramach programu Rodzina Trzy Plus.

W 2015 roku Lublin był jedynym miastem z Polski, którego projekty przeszły pozytywnie weryfikację i otrzymały wyróżnienia.

- Cieszę się, że aktywność Lublina na rzecz mieszkańców została doceniona na poziomie europejskim. To potwierdzenie, że przyjęte przez nas rozwiąnia nie tylko się sprawdzają, ale także mogą stanowić dobry przykład dla innych podmiotów z Polski i świata - powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Konkurs Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego (European Public Sector Award, EPSA 2015) to prestiżowy konkurs organizowany przez Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA) z siedzibą w Maastricht. Oficjalnym partnerem konkursu jest m.in. Komisja Europejska. Celem konkursu EPSA 2015 jest identyfikacja i promocja najciekawszych rozwiązań w sektorze publicznym w krajach Unii Europejskiej.

Informacje na temat konkursu oraz publikacje dostępne sa na stronie http://www.epsa2015.eu/en/home/

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych