W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie naboru projektów do Budżetu Obywatelskiego 2025

Podsumowanie naboru projektów do Budżetu Obywatelskiego 2025
25.03.202410:56

216 projektów, w tym 133 dzielnicowe i 83 ogólnomiejskie, zgłosili mieszkańcy i mieszkanki Lublina do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego. W ramach zakończonego naboru 186 wniosków wpłynęło elektronicznie, pozostałe w wersji papierowej. Każda z 27 dzielnic Lublina otrzymała propozycje projektów dzielnicowych i ma szansę na realizację pomysłów, dedykowanych tylko jej potrzebom. Na Budżet Obywatelski w 2025 roku miasto przeznaczy 14,7 mln zł.

– Zakończyliśmy nabór do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dziękuję wszystkim, którzy od lat aktywnie i z zaangażowaniem wspierają poprawę jakości życia swojej najbliższej okolicy. Teraz przed zespołem oceniającym czas intensywnej pracy i weryfikacji wniosków. Projekty zakwalifikowane do głosowania muszą dotyczyć m.in. terenów miejskich i należeć do zadań własnych miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nabór projektów podobnie jak w ubiegłym roku trwał miesiąc, od 14 lutego do 14 marca. Regulamin Budżetu Obywatelskiego Lublina pozwala na składanie projektów dzielnicowych o wartość 400 tys. zł oraz ogólnomiejskich inwestycyjnych do wartości 1 mln zł i nieinwestycyjnych tzw. „miękkich” do 200 tys. zł. Aktualny etap, czyli weryfikacja i ocena wniosków zajmie około 3 miesiące. Wykaz wniosków zgłoszonych do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego dostępna jest w załączniku. Z początkiem wakacji poznamy listę projektów wraz z ich opisami, które zostaną poddane pod głosowanie.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Swój głos będzie można oddać na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych