W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekty w Budżecie Obywatelskim już po ocenie formalnej

Projekty w Budżecie Obywatelskim już po ocenie formalnej
30.06.202212:56

Znamy wyniki oceny formalnej projektów zgłoszonych w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. 136 spośród 179 projektów oceniono pozytywnie. Głosowanie nad realizacją projektów odbędzie się od 23 września do 10 października. Wówczas mieszkańcy Lublina zdecydują, na co Miasto przeznaczy ponad 14 mln zł.

– Budżet Obywatelski to już stały element zarządzania miastem przy aktywnym wsparciu mieszkańców. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły wnioski w Budżecie Obywatelskim i chcą rozwijać swoje najbliższe otoczenie. Wszystkie projekty oceniono bardzo skrupulatnie. Wysoka jakość pracy nad realizacją budżetu obywatelskiego jest kluczem do wiarygodności tego procesu, a co za tym idzie, do zaangażowania mieszkańców w kolejne edycje – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Lublina zgłosili łącznie 179 projektów. 136 z nich uzyskało pozytywną ocenę formalną, 40 negatywą, a 3 projekty zostały wycofane przez autorów. W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę m.in. czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu i są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego, a także czy inwestycje zaplanowane są na terenach należących do miasta. 

Część projektów oceniona pozytywnie jest możliwa do realizacji po ich modyfikacji. Szczegółowe informacje z zakresu zalecanych zmian, które wskazał Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, autorzy projektów mogą uzyskać w Biurze Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin, tel. 81 466 25 60, mail: .

Zgodnie z regulaminem autorzy projektów mają 7 dni na złożenie odwołania (do 6 lipca włącznie), jeśli nie zgadzają się z oceną formalną projektu. Można je zgłaszać drogą elektroniczną na adres , pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107.

W ramach 9. edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Lublina ponownie zdecydują w głosowaniu, na co Miasto przeznaczy ponad 14 mln zł. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 350 tys. zł, pod warunkiem uzyskania przez projekt min 100 głosów. Głosowanie potrwa od 23 września do 10 października.

Obecnie trwa również realizacja zwycięskich projektów 8. edycji Budżetu Obywatelskiego. Zakończono już remont ul. Kawaleryjskiej od ul. Rycerskiej do Armii Krajowej (D-83 remont ul. Kawaleryjskiej), nieprzerwanie trwają także prace na Wieniawie (D-12 Remont ul. Junoszy w Lublinie). Zawarte są umowy na budowę m.in. ścieżki rowerowej wzdłuż al. Solidarności do ronda im. Rotmistrza Witolda Pileckiego (D-18 Ścieżka rowerowa – dwa koła), oświetlenia ulic (D-2 Latarnie na os. Lipniak – dokończenie oświetlenia ulic T. Krwawicza i Lazurowej) czy budowę siłowni (D-50 Siłownia na świeżym powietrzu). Z kolei w trakcie projektowania są m.in. skwer w okolicach ul. Radzyńskiej (D-97 Zielony Wąwóz na Czechowie i skwer do rekreacji dla Lublinian) czy ścieżka pieszo-rowerowa w wąwozie Rury (O-20 Realizacja I etapu modernizacji komunikacji pieszej i rowerowej w wąwozie Rury).

Od lutego nieprzerwanie trwają zajęcia sportowe dla rożnych grup wiekowych. Utworzona platforma internetowa www.aktywnylublin.eu służy jako system zapisów online. Dotychczas zrealizowano 580 jednostek treningowych, a w zajęciach wzięło udział około 7500 użytkowników. Zajęcia dostępne w ramach projektu O-1 Aktywne pokolenie to: pływanie, tenis ziemny, siłownia, koszykówka, badminton, tenis stołowy, unihokej oraz zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci.

Dzięki realizacji projektów na rzecz zwierząt utworzono 300 schronów dla nietoperzy, 450 budek lęgowych dla ptaków, 70 hoteli dla owadów oraz 80 domków dla jeży (O-73 Lublin przyjazny zwierzętom).

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych