W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer w dzielnicy Głusk we wtorek, 6 września

Spacer w dzielnicy Głusk we wtorek, 6 września
02.09.202215:44

Przypominamy, że 6 września, o godz. 17.00 odbędzie się spacer w dzielnicy Głusk, będący elementem projektu „Plan dla Dzielnic”. Jest to trzeci z cyklu spacerów, a jednocześnie pierwszy po wakacyjnej przerwie.


Pierwszym wydarzeniem w ramach „Planu dla Dzielnic” po przerwie wakacyjnej będzie spacer w dzielnicy Głusk. Trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy rozpocznie się o godz. 17.00 przy przystanku MPK Zorza 01 (ul. Głuska 51). Następnie prowadzi przez centrum dzielnicy uwzględniając postoje na rozmowy przy budynku dawnego Domu Kultury, budynku mieszkalnym przy ul. Handlowej 27, za sklepem Groszek i przy Szkole Podstawowej nr 47. Zakończenie planowane jest na godzinę 19.30 w okolicy zakładu kamieniarskiego przy ul. Głuskiej 252. Przebieg spaceru w dzielnicy Głusk przedstawiony jest na mapie, którą można również pobrać na telefon.


„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem to spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Do tej pory odbyło się 11 spotkań dla 24 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta. Drugi etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań. Pierwszy spacer odbył się w dzielnicy Tatary, a drugi na Sławinku.
 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych