W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie konsultacyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok

Spotkanie konsultacyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok
24.03.202213:12

31 marca upływa termin zgłaszania projektów do IX edycji Budżetu Obywatelskiego. Miasto Lublin przeznaczy na ich realizację 14 mln zł. Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami lub pomocą w napisaniu wniosku mogą wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym. Odbędzie się ono w poniedziałek (28 marca) w formule online.

– Po raz dziewiąty zapraszamy mieszkańców do wspólnego decydowania o tym, na jakie cele przeznaczyć pulę środków z Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec Lublina może zaproponować zmiany w najbliższym otoczeniu, które jego zdaniem posłużą lokalnej społeczności. Zachęcam do składania wniosków, bo efekty zrealizowanych inicjatyw z lat poprzednich widać wyraźnie w przestrzeni miasta. Są to estetycznie zagospodarowane obszary, nowe nasadzenia zieleni, infrastruktura drogowa czy działania na rzecz zwierząt. Czekamy na kolejne nowe pomysły mieszkańców, które mają szansę na realizację w 2023 roku – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Projekty można składać korzystając z formularza online znajdującego się na stronie decyduje.lublin.eu w zakładce Budżet Obywatelski, za pośrednictwem platformy ePUAP lub tradycyjnie, na papierowych formularzach w Biurach Obsługi Mieszkańców. Regulamin tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego umieszczony jest na stronie lublin.eu w zakładce Budżet Obywatelski XI edycja. Znajduje się tam również cennik zawierający orientacyjne koszty wykonania przykładowych prac, który może być pomocny przy tworzeniu wniosku.

Ostatnie w tym naborze spotkanie konsultacyjne odbędzie się 28 marca (poniedziałek) o godzinie 17.00. Wszystkie zainteresowane osoby mogą dołączyć do niego otwierając link. Będzie to okazja do uzyskania informacji o ogólnych zasadach i procedurach Budżetu Obywatelskiego, a także szczegółowych wskazówek w zakresie pisania i składania projektów. Pracownicy Biura Partycypacji Społecznej odpowiedzą też na pytania pojawiające się podczas przygotowywania dokumentów. Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku na profilu Obywatelski Lublin.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych