W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Startują konsultacje polityki młodzieżowej Lublina

Startują konsultacje polityki młodzieżowej Lublina
09.11.202313:15

„Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina” to dokument, który zwieńczy obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Jego projekt powstał z myślą o młodzieży, dzięki współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi i określa najważniejsze wartości i kierunki rozwoju miasta na najbliższe lata. W trakcie rozpoczynających się konsultacji społecznych, poza tradycyjnymi otwartymi spotkaniami, na mieszkanki i mieszańców czekać będą mobilne punkty konsultacyjne. Termin nadsyłania opinii upływa 24 listopada.

– Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem dokumentu polityki młodzieżowej nie tylko z uwagi na zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, ale także by wzmacniać wizerunek i działania Lublina jako miasta młodych. Wspólnie staramy się, żeby Lublin stawał się coraz lepszym miejscem do życia i rozwoju kolejnych pokoleń. Zachęcamy w szczególności osoby pracujące z i na rzecz młodzieży, organizacje pozarządowe oraz instytucje do aktywnego udziału w konsultacjach i podzielenia się opiniami, sugestiami odnośnie proponowanego przez nas dokumentu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Prace nad projektem polityki młodzieżowej Lublina trwały od marca do listopada we współpracy z Fundacją Pole Dialogu, Fundacją Stocznia i Lubelską Grupą Badawczą. Fundamentem opracowywania dokumentu była jak najszersza partycypacja samej młodzieży oraz osób pracujących z/na rzecz młodzieży. Na podstawie interdyscyplinarnej diagnozy społecznej określono potrzeby młodzieży oraz stworzono rekomendacje, które pozwoliły na określenie priorytetów dla Lublina jako Miasta Młodych do 2030 roku. Transport publiczny, dobrostan, klimat, uwarunkowania uczestnictwa w życiu miasta, kultura, sport – to tylko niektóre z wielu tematów ważnych z punktu widzenia osób młodych mieszkających i przebywających w Lublinie.

W ramach rozpoczynających się konsultacji społecznych zaplanowano trzy otwarte spotkania konsultacyjne, które odbędą się w następujących terminach:
    • 20 listopada (poniedziałek) od godziny 13.00 do 15.00 w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy Al. Racławickich 33/U-8: spotkanie dla osób pracujących z/na rzecz młodzieży i organizacji pozarządowych;
    • 21 listopada (wtorek) od godziny 15.00 do 17.00 w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy Al. Racławickich 33/U-8: spotkanie dla Młodzieżowej Rady Miasta, Rady Studentów Lublina i młodzieży;
    • 22 listopada (środa) od godziny 17.00 do 19.00 w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy Al. Racławickich 33/U-8: spotkanie dla zainteresowanych mieszkanek i mieszkańców Lublina.

Dodatkowo mobilny punkt konsultacyjny pojawi się w przestrzeni miasta w dniach:
    • 20 listopada (poniedziałek) od godziny 17.30 do 18.30 na parterze Centrum Handlowego VIVO!;
    • 21 listopada (wtorek) od godziny 12.00 do 13.00 na terenie Miasteczka Akademickiego UMCS.

Miasto czeka na opinie na piśmie od 9 do 24 listopada. Kierować je można na adres e-mail: konsultacje@lublin.eu, pisemnie na adres: Biuro Partycypacji Społecznej Urząd Miasta Lublin, ul. Gilasa 3/107 20-109 Lublin lub za pośrednictwem formularza uwag dostępnego na stronie lublin.eu.

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych wraz z projektem dokumentu „Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina” znajduje się pod linkiem.
 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych