W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwają konsultacje systemu roweru miejskiego - zgłaszane uwagi

Trwają konsultacje systemu roweru miejskiego - zgłaszane uwagi
28.04.202009:50

Ponad 30 osób wypełniło ankiety dotyczące przyszłości Lubelskiego Roweru Miejskiego. Konsultacje trwają do 15 maja. Do końca roku system roweru miejskiego się nie zmieni. Miasto Lublin przygotowuje się do wprowadzenia zmian od 2021 r. Ankieta dostępna na stronie lublin.eu zawiera serię pytań o rowery i stacje rowerowe.

- W obecnej sytuacji czekamy na zgodę rządu na ponowne uruchomienie Lubelskiego Roweru Miejskiego. Kilka lat funkcjonowania obecnego systemu pokazało, jak istotnym środkiem transportu w Lublinie stał się rower. Od przyszłego roku chcemy wprowadzić zmiany, które odpowiedzą na potrzeby użytkowników, dlatego poszukujemy informacji, co powinno zostać poprawione. Zachęcamy do udziału w konsultacjach, abyśmy mogli mieć pełny obraz tego, w jaki sposób dostosować obecny system do potrzeb mieszkańców Lublina - mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Przykładowe odpowiedzi na pytania zawarte w ankietach:

  • Jakie Pana/Pani zdaniem elementy rowerów funkcjonujących w obecnym systemie Lubelski Rower Miejski wymagają modyfikacji?
    (Odpowiedzi: osprzęt, hamulce, siodła).
  • Czy któraś z obecnych stacji systemu Lubelski Rower Miejski Pana/Pani zdaniem wymaga zmiany lokalizacji?
    (Odpowiedzi: Plac Litewski - zmiana lokalizacji bliżej ul. 3 Maja/Radziwiłłowskiej, nowe stacje w następujących lokalizacjach: ul. Zana/Brzeskiej, skrzyżowanie ul. Sulisławicka/Grabskiego, most na al. Piłsudskiego, przy Placu Wolności, ul. Muzycznej).
  • Proszę opisać potrzebne według Pana/Pani modyfikacje w systemie Lubelski Rower Miejski?
    (Odpowiedzi: Rowery typu CARGO, większe stacje w najpopularniejszych miejscach (punktach), rowery elektryczne, dokładniejszy serwis rowerów, szybsza reakcja osób odpowiedzialnych za LRM na braki rowerów na stacjach, wygodniejsze w użytkowaniu rowery, system całoroczny i biuro stacjonarne; rowery typu górskiego do wyboru bądź tez ze wsparciem elektrycznym).
  • Proszę o informację w jakich lokalizacjach brakowało rowerów?
    (Odpowiedzi: Na pl. Wolności, przy ul. Ametystowej, przy ul. Filaretów (pętla na os. Widok), obok Collegium KUL, przy Wydziale Fizyki UMCS, Bronowice - przy sklepie Stokrotka, Rondo im. Honorowych Krwiodawców, ul. Zana - obok akademików, ul. Skłodowskiej - przy UMSC, plac Wolności).

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych