W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uwaga! Zmiana terminu spotkania w dzielnicach Stare Miasto, Śródmieście i Wieniawa.

Uwaga! Zmiana terminu spotkania w dzielnicach Stare Miasto, Śródmieście i Wieniawa.
31.01.202214:13

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz obowiązującymi obostrzeniami wprowadzonymi rozporządzeniem Rady Ministrów, przesunięciu ulega termin najbliższego spotkania w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic”, które miało odbyć się 8 lutego i dotyczyć spraw dzielnic: Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa. Nowy termin spotkania zostanie podany na początku marca.

– Wartością spotkań projektu „Plan dla Dzielnic” jest możliwość osobistej rozmowy i szczegółowego wyjaśnienie wszystkich spraw dotyczących konkretnej dzielnicy. Do tej pory, pomimo trwającej epidemii, przy ścisłym rygorze sanitarnym, prowadziliśmy spotkania. Jednak aktualna sytuacja – wzrastająca liczba zachorowań oraz ich dynamika, na chwilę obecną nie pozwalają na organizację spotkań w dotychczasowej formule. Dlatego, mając na względzie przede wszystkim zdrowie mieszkańców oraz nie chcąc rezygnować z osobistych rozmów i kontaktów, zmuszeni jesteśmy przenieść spotkania na marzec. Mamy nadzieję, że wówczas, po feriach zimowych, uda nam się ponownie spotkać i porozmawiać – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Zaplanowane na 8 lutego spotkanie miało dotyczyć spraw mieszkańców dzielnic Stare Miasto, Śródmieście oraz Wieniawa i odbyć się w Centrum Kultury w Lublinie. Wszystkie osoby, które do tej pory zgłosiły w nim swój udział, otrzymają informację o przeniesieniu spotkania na inny termin, a następnie o nowej dacie wydarzenia. Jeśli osoba zapisana na spotkanie nie będzie mogła w nim uczestniczyć, to mimo nieobecności, sprawy przez nią zgłoszone również zostaną poruszone podczas dyskusji.

Nowy termin spotkania dla wskazanych dzielnic oraz terminy spotkań dla kolejnych, zostaną podane na początku marca, po zakończeniu ferii zimowych w naszym województwie oraz zakończeniu obowiązywania obostrzeń wprowadzonych rozporządzeniem Rady Ministrów.

„Plan dla Dzielnic” to opis priorytetów rozwojowych w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace nad nim rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Relacja ze spotkań, materiały informacyjne znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych