W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

VII edycja Budżetu Obywatelskiego ze 157 projektami

VII edycja Budżetu Obywatelskiego ze 157 projektami
13.07.202007:54

157 projektów na ponad 63 mln zł. Takim wynikiem zakończył się nabór wniosków do VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Lublina zgłosili 102 projekty dzielnicowe i 55 ogólnomiejskich. Na realizację obywatelskich inicjatyw Miasto zagwarantowało 12 mln 150 tys. zł. Mieszkańcy w głosowaniu zdecydują na co zostaną wydane te środki.

Z końcem sierpnia znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Ich autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie od niej formalnego odwołania.

Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią. Szczegółową datę poznamy pod koniec wakacji. Głosować będzie można na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie. Głosować mogą osoby zameldowane lub dopisane do spisu wyborców. Ze względu na zmiany w regulaminie BO, w tym roku osoby spoza tych list, które zechcą głosować przez internet, będą musiały ponownie złożyć oświadczenie o dopisaniu się do listy. Wzór takiego oświadczenia znajduje się na stronie poświęconej Budżetowi Obywatelskiemu.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęła się naborem projektów 8 czerwca. Podobnie jak w roku ubiegłym, mieszkańcy mogli zgłaszać swoje projekty w 2 kategoriach: dzielnicowych i ogólnomiejskich. Podniesione natomiast zostały kwoty poszczególnych projektów. Regulamin pozwalał na składanie projektów dzielnicowych o wartość 350 tys. zł oraz ogólnomiejskich inwestycyjnych (1,5 mln zł) i nieinwestycyjnych tzw. „miękkich” do 200 tys. zł. Zmianą w tej edycji jest także zaakcentowanie znaczenia dostępności projektów.
 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych