W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wspólnie stworzymy przestrzeń młodzieżową

Wspólnie stworzymy przestrzeń młodzieżową
18.02.202210:50

Rozpoczynamy wspólną pracę nad stworzeniem przyjaznej przestrzeni młodzieżowej. Aby spełniała oczekiwania młodych mieszkańców Lublina, musi być tworzona razem z nimi. Miasto zaprasza osoby, w wieku od 10 do 30 lat, do udziału w grupie roboczej do spraw przestrzeni młodzieżowych. Będzie ona pracowała nad wyglądem, programem i zasadami funkcjonowania miejsca spotkań i działań dla młodych ludzi.

– Europejska Stolica Młodzieży to nie tylko tytuł i prestiż w 2023 r. To przede wszystkim konkretne działania Miasta na rzecz młodzieży, które już podejmujemy. Jednym z elementów ESM będzie przestrzeń otwarta na młodzież i przez nią tworzona. Liczę na to, że uda nam się stworzyć grupę młodych osób, z którymi wspólnie zaplanujemy jej funkcjonowanie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Celem Miasta jest stworzenie przestrzeni, która będzie odpowiadała na potrzeby młodych w Lublinie. Osoby, które wejdą w skład grupy roboczej, wezmą udział w spotkaniach i warsztatach z ekspertami zajmującymi się projektowaniem przestrzeni. Będą miały okazję współpracować ze specjalistami z Krakowa, Warszawy i Oslo. Wspólnie stworzą program młodzieżowego miejsca, a po jego uruchomieniu wszyscy będą mieli okazję realizować tu swoje pomysły i inicjatywy. Prace grupy roboczej dotyczyć będą lokalu na parterze przy ul. Peowiaków 11.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do działań proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, do 25 lutego

Grupa robocza zostaje powołana w ramach działania „Przestrzeń Młodych” ('Youth Space') w Inicjatywie bilateralnej „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, która korzysta z dofinansowania pochodzącego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, za pośrednictwem Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Celem Inicjatywy jest zwiększenie zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi z Polski, Białorusi i Ukrainy w społecznościach lokalnych, w zakresie podejmowania aktywności przy wsparciu i wykorzystaniu norweskich doświadczeń.

stopka_logo_granty_norweskie_esm_miasto_lublin.png

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych