W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wyniki naboru projektów do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

26.06.201914:19

Znane są już wyniki pierwszego naboru projektów do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Przyznano dofinansowanie 18 projektom na łączną kwotę 57 830 zł. W puli środków po pierwszym naborze wciąż pozostaje do wykorzystania ponad 38 000 złotych. Od 1 lipca nabór wniosków będzie odbywał się w trybie ciągłym.

Cieszy nas tak duże zainteresowanie Młodzieżowym Budżetem Obywatelskim. Już teraz widać, że pomoże on w realizacji pomysłów i pasji młodzieży. Gratuluję wszystkim wnioskodawcom kreatywności, inicjatywy i wspólnego działaniamówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Młodzieżowy Budżet Obywatelski jest efektem pracy powołanego we wrześniu 2018 roku Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Celem projektu jest wsparcie oddolnych działań dzieci i młodzieży Lublina, realizowanych na rzecz lokalnej społeczności o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, społecznym lub obywatelskim.

Realizatorem projektu jest Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży „Teatrikon”. Podczas posiedzenia kapituła konkursowa zarekomendowała do dofinansowania projekty na łączną kwotę 57 830 zł. W kategorii projektów dla dzieci przyznano dofinansowanie na 13 930 zł, w kategorii projektów dla młodzieży 28 000 zł, a w kategorii projektów studenckich 15 900 zł.

Kwoty te nie wyczerpują całej puli środków przeznaczonych na realizacje działań młodzieżowych w 2019 r. W związku z tym decyzją komisji oraz operatora Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, od dnia 1 lipca 2019 r. zostanie ogłoszony kolejny nabór projektów - tym razem w trybie ciągłym. Szczegóły zostaną opublikowane na stronie mbo.teatrikon.pl, w zakładce „Aktualności”.

Projekty, które nie otrzymały dofinansowania, mogą być złożone ponownie w kolejnym naborze. Niebawem udostępnione zostaną karty oceny wniosków.

Lista zgłoszonych wniosków znajduje się w plikach do pobrania.
 

Pliki do pobrania

MBO - wyniki pierwszego naboru.pdf
Wyniki oceny merytorycznej I edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego