W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy na seminarium europejskie "Obywatele w służbie obywateli"

Zapraszamy na seminarium europejskie "Obywatele w służbie obywateli"
16.11.202112:23

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny i Miasto Lublin serdecznie zapraszają do udziału w seminarium europejskim „Obywatele w służbie obywateli - współtworzenie i świadczenie usług użyteczności publicznej przez organizacje społeczeństwa obywatelskiego”. Odbędzie się ono 1-2 grudnia 2021 r. w Lublinie stacjonarnie oraz w trybie on-line. Podczas seminarium będzie zapewnione tłumaczenie symultaniczne w językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim.

Lublin jest miastem uczestniczącym w debacie o przyszłości Unii Europejskiej od lat. Cieszymy się, że możemy być partnerem dla Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i podzielić się naszymi doświadczeniami w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi. Chętnie też poznamy rozwiązania stosowane w innych państwach UE – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny to organ doradczy i opiniodawczy Unii Europejskiej. Doradza Radzie Unii Europejskiej, Parlamentowi Europejskiemu i Komisji Europejskiej w kwestiach dotyczących polityki społecznej i gospodarczej. Seminarium w Lublinie skupia się na aspekcie wpływu organizacji społeczeństwa obywatelskiego na uczestnictwo w tworzeniu i realizacji usług użyteczności publicznej.

Dobór osób występujących na seminarium pozwala na ciekawą debatę w bardzo szerokiej perspektywie. Międzynarodowe grono zaproszone na wydarzenie jest okazją na unikalną wymianę doświadczeń i konstruktywną dyskusję.  Będziemy gościć osoby m. in. z Francji, Finlandii, Ukrainy.
Na seminarium wystąpią m.in. Pan Krzysztof Balon, Przewodniczący Tematycznej Grupy Analitycznej Usługi Użyteczności Publicznej EKES, Pan Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin; Pani Baiba Miltoviča, Przewodnicząca Sekcji Transportu, Energii, Infrastruktury i Społeczeństwa Informacyjnego (TEN) EKES, Pan Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Zgłoszenia na seminarium trwają do 21 listopada 2021 r.  Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Możliwość udziału osobistego uwarunkowana jest ilością miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Program seminarium znajdziecie Państwo w załączniku. Podczas spotkania przewidziano m.in. następujące tematy prezentacji i dyskusji: zasada pomocniczości a współtworzenie usług użyteczności publicznej; współtworzenie innowacji w usługach w Europie; współpraca pomiędzy Miastem Lublin a organizacjami społeczeństwa obywatelskiego; Miasto Lublin jako przestrzeń wymiany doświadczeń w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Unii Europejskiej i krajach sąsiednich; reforma decentralizacyjna na Ukrainie: rola społeczeństwa obywatelskiego w świadczeniu usług użyteczności publicznej.

 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych