W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy na spacer po wąwozie na Czechowie

Zapraszamy na spacer po wąwozie na Czechowie
29.06.202211:42

Uwaga! Zmiana terminu spaceru po wąwozie na Czechowie

W związku z falą wysokich temperatur do 34°C w Lublinie i ostrzeżeniem o upałach 2. stopnia IMGW-PIB z dnia 28 czerwca 2022, data planowanego na jutro (30 czerwca) spaceru po wąwozie na Czechowie ulegnie przesunięciu. Nowy termin spotkania w terenie poniedziałek (4 lipca).  Godzina i miejsce zbiórki uczestników nie zmienią się. Spacer rozpocznie się o godz. 17.00 za Domem Towarowym „Orfeusz” (ul. Kameralna 1), a zakończy na ul. Północnej. Planowany spacer po wąwozie potrwa około godziny.

Poza terminem spaceru, wszystkie pozostałe elementy konsultacji społecznych w sprawie koncepcji parku w wąwozie Czechów pozostają aktualne. Już od jutra (30 czerwca) można składać uwagi do koncepcji drogą mailową na adres . Zebrane w ramach konsultacji sugestie i uwagi będą pomocne przy tworzeniu dokumentacji projektowej. Zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu. Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się pod linkiem.


Wspólnym spacerem po wąwozie rozpoczną się konsultacje społeczne koncepcji parku naturalistycznego na Czechowie. Do udziału w spotkaniu zapraszamy w czwartek, 30 czerwca poniedziałek (4 lipca). Spacer rozpocznie się o godz. 17.00 za Domem Towarowym „Orfeusz” (ul. Kameralna 1), a zakończy na ul. Północnej.

– Podczas spotkania w ramach „Planu dla Dzielnic” jedną z najistotniejszych kwestii poruszanych przez mieszkańców było zagospodarowanie wąwozu na Czechowie. Rozmowy o tym, jak powinien wyglądać nowy park w tej części miasta rozpoczynamy od wspólnej wizyty po terenie wąwozu objętym przygotowaną koncepcją. Dokument zakłada powstanie w tym miejscu naturalistycznego parku, który ma uwzględnić potrzeby wszystkich mieszkańców. Spacer po wąwozie poprowadzi sam autor koncepcji, który zaprezentuje pomysły i omówi możliwości zagospodarowania każdej z części terenu. Do wspólnej dyskusji nad przyszłością wąwozu zapraszam wszystkich zainteresowanych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Planowany spacer po wąwozie potrwa około godziny. Poza tym spotkaniem zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu i przekazania swoich uwag do koncepcji drogą mailową na adres konsultacje@lublin.eu. Konsultacje społeczne w sprawie projektu parku w wąwozie Czechów potrwają od 30 czerwca do 31 sierpnia. Zebrane w ramach konsultacji sugestie i uwagi będą pomocne przy tworzeniu dokumentacji projektowej.

Na spacerze istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy. Zgłoszenie takiej potrzeby prosimy kierować do Biura Partycypacji Społecznej do 28 czerwca: partycypacja@lublin.eu, tel. 81 466 2550.

Więcej informacji na temat konsultacji koncepcji parku w wąwozie na Czechowie znajduje się pod linkiem

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych