W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zbliża się głosowanie BO
07.09.202314:53

W piątek 22 września 2023 r. rozpoczyna się głosowanie na projekty 10 edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby.

Głosowanie w formie elektronicznej
Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.lublin.eu/budzetobywatelski, kliknąć w zakładkę "Głosuj!", zarejestrować się, zalogować a następnie oddać swoje głosy.
W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica/ opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzić/ opiekun prawny musi wprowadzić swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 r.ż., a także zgody dotyczące danych osobowych.

Głosowanie w formie papierowej
Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście wrzucić kartę  do urny w wyznaczonym punkcie. Pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument tożsamości. Prosimy nie przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób. Nie będziemy ich przyjmować.  Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą we wszystkich BOMach oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Lista punktów to głosowania znajduje się tutaj.

Kto może głosować?

W Budżecie Obywatelskim głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania.

Lista projektów, na które można oddawać głosy w tym roku znajduje się na dole wiadomości, a ich dokładne opisy znajdziemy pod adresem: www.decyduje.lublin.eu,

Plakaty BO

Plakaty informacyjne umieszczone zostaną w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Biurach Obsługi Mieszkańców na terenie Miasta, a także w autobusach i na przystankach komunikacji miejskiej. Zapraszamy także do pobrania plakatów dotyczących głosowania Budżetu Obywatelskiego 2024. Poniżej w wiadomości oraz w zakładce "materiały do pobrania" znajdują się materiały, które pomogą autorom i autorkom promować swoje projekty. Umieściliśmy tam plakat do samodzielnego wydrukowania i wpisania numeru i tytułu swojego projektu. Mamy nadzieję, że materiały pomogą autorkom i autorom w zachęcaniu do głosowania na poszczególne projekty BO.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych