W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Znamy wyniki drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie!

Znamy wyniki drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie!
05.11.201513:44

Mieszkańcy zdecydowali o rozdysponowaniu kwoty 15 mln zł w ramach Budżetu Obywatelskiego. W 2016 roku zrealizowanych zostanie 25 projektów z czego 19 małych i 6 dużych, które otrzymały największą ilość głosów. Do głosowania zakwalifikowano 155 projektów, swój głos oddało prawie 64 tys. mieszkańców.

- Gratuluję wszystkim autorom zwycięskich projektów. Mieszkańcy docenili pomysły projektodawców, a my je zrealizujemy. Wygrane projekty to sukces wszystkich Lublinian, ponieważ to mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać ze zrealizowanych inwestycji. Projekty, które nie uzyskały odpowiedniej liczby głosów są bazą wiedzy na temat potrzeb Lublinian i na pewno będą brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji budżetowych – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W 2016 roku zrealizowanych zostanie 25 projektów, 19 małych i 6 dużych, które otrzymały największą ilość głosów. Na 155 projektów oddano łącznie blisko 64 tys głosów. Najwięcej głosów uzyskał projekt D-24 Aktywny student, uzyskując 5806 głosów. Wśród projektów „małych” na pierwszym miejscu na liście znalazł się projekt M-71 Aktywny Lublin. Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Na projekt zagłosowało 5565 osób.

W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do dyspozycji 15 mln zł. Z puli tej 8 mln przeznaczonych zostało na realizacje projektów małych, których koszt realizacji nie może przekroczyć kwoty 500 tys. zł. Reszta tej kwoty, tj. 7 mln zł, pokryje koszt realizacji projektów, których wartość mieści się w przedziale od 500 tys. zł do 1,5 mln zł.

- W tegorocznej edycji wprowadziliśmy zasadę limitu projektów, według której w jednej dzielnicy będzie mógł być zrealizowany maksymalnie 1 projekt duży i 3 małe. Wprowadzenie tej zasady miało zwiększyć szanse mniejszych dzielnic w podziale środków dostępnych w ramach Budżetu Obywatelskiego Lublina. Wyniki głosowania pokazują, że nie było potrzeby jej zastosowania. - mówi Piotr Choroś, Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Głosowanie na projekty trwało od 1 do 10 października. Każdy mieszkaniec Lublina, mający skończone 16 lat, mógł zagłosować na maksymalnie 2 projekty, po 1 na projekt z każdej z kategorii. Głosowanie odbywało się w formie papierowej i elektronicznej.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych