W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Znamy wyniki oceny projektów Budżetu Obywatelskiego Lublina na 2016 r.

Znamy wyniki oceny projektów Budżetu Obywatelskiego Lublina na 2016 r.
30.06.201520:02

Przedstawiamy wyniki oceny formalnej projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2016. Zespół ds. oceny formalnej projektów zweryfikował 167 projektów pozytywnie. Jako niemożliwe do realizacji uznano 43 projekty.

Mieszkańcy Lublina zgłosili 210 projektów w tegorocznej procedurze budżetu obywatelskiego na łączną kwotę prawie 120 mln zł.
Zostały one poddane ocenie formalnej. W jej trakcie brano pod uwagę czy zgłoszone pomysły:
- należą do zadań własnych gminy albo powiatu;
- są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego;
- inwestycje są planowane na terenach należących do Gminy Lublin.

- Ocena projektów nie była prosta, ale Komisja starała się, aby wszystkie wątpliwości rozpatrzeć na korzyść mieszkańców. Należy także zauważyć, że projekty są przygotowane bardzo starannie. W porównaniu do roku ubiegłego dużo mniej odpada z przyczyn formalnych. Od tej oceny także przysługuje odwołanie – mówi Piotr Choroś z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Informujemy jednocześnie, że część projektów oceniona pozytywnie jest możliwa do realizacji po ich modyfikacji. Zakres modyfikacji został wskazany w zestawieniu projektów. Zapraszamy autorów tych projektów do kontaktu z Urzędem Miasta Lublin celem uzyskania dodatkowych, szczegółowych informacji o zakresie modyfikacji. Zapraszamy jednocześnie wszystkie osoby zainteresowane tegoroczną edycją budżetu obywatelskiego na spotkanie w dniu 6 lipca (poniedziałek), o godzinie 17:00, Kancelaria Prezydenta, ul. Bernardyńska 3 (Pałac Parysów), I piętro. Na spotkaniu tym będzie okazja do dyskusji na temat kolejnych działań w budżecie obywatelskim.

Na wszelkie uwagi co do oceny formalnej projektów czekamy do 7 lipca (wtorek). Można je zgłaszać drogą elektroniczną na adres obywatelski@lublin.eu. Dodatkowych informacji na temat budżetu obywatelskiego udziela Piotr Choroś, 661 123 161, pchoros@lublin.eu.
Przypominam, że głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 10 października 2015. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać dwa głosy: 1 głos na projekt mały i 1 na duży. Głosować mogą wszystkie osoby zamieszkujące na terenie Lublina, które najpóźniej w dniu głosowania ukończą 16 lat. Głosować będzie można za pomocą aplikacji na telefon, strony internetowej www.obywatelski.lublin.eu, w biurach Obsługi Mieszkańców oraz pocztą na adres Urzędu Miasta Lublin (pl. Łokietka 1).

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych