W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim - ruszają konsultacje społeczne

Porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim - ruszają konsultacje społeczne
17.11.202015:10

17 listopada rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące kolejnej, VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Konsultacje ogłaszane są co roku po poznaniu wyników głosowania i stanowią początek nowego cyklu działań na rzecz realizacji projektów zgłaszanych przez mieszkańców. Do 10 grudnia każda zainteresowana osoba może przedstawić swoją propozycję zmian w regulaminie.

– Co roku przystępujemy do rozmów z mieszkańcami, w efekcie których dokonujemy modyfikacji regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Wprowadzamy je zawsze po dyskusji, która pozwala na poznanie opinii i sugestii. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców do podzielenia się swoimi wnioskami na temat Budżetu Obywatelskiego. Liczymy na to, że ewentualne zmiany będą wynikiem konsensusu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Mieszkańcy mogą wyrazić swoje opinie wysyłając je drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacje@lublin.eu lub pisemnie na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin. Natomiast, 1 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne online. Link do spotkania znajduje się tutaj. Zaproszenie na spotkanie trafi także do wszystkich osób, które do tego czasu prześlą swoją opinię mailem. Dodatkowo, swoje uwagi co do zasad realizacji Budżetu Obywatelskiego, można wyrazić wypełniając ankietę dostępną na stronie lublin.eu.

W załączeniu znajduje się formularz konsultacyjny, przy użyciu którego należy wysyłać swoje opinie w ramach konsultacji. Uchwała w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin znajduje się na stronie lublin.eu.

Pliki do pobrania