W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Porozmawiajmy o Planie Zrównoważonej Mobilności LOM

Porozmawiajmy o Planie Zrównoważonej Mobilności LOM
08.03.202211:27

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców, dużych i małych do udziału w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040).

Czym jest Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej?
SUMP to dokument strategiczny, opracowywany i wdrażany przez władze miasta i podmioty realizujące politykę transportową, przy współudziale mieszkańców.

W związku z obowiązkami wynikającymi z członkostwa w UE oraz ze zmianami klimatycznymi powinniśmy dążyć do zapewnienia usług transportowych bezpiecznych, przyjaznych środowisku, efektywnych kosztowo i wpływających pozytywnie na jakość życia mieszkańców.

Jak powstaje Plan?
Prace nad dokumentem rozłożone są na trzy etapy i potrwają do końca 2022 roku. Aktualnie rozpoczyna się etap pierwszy – konsultacje społeczne, które mają na celu zebranie propozycji działań związanych z poprawą mobilności.
Zaplanowaliśmy 2 spotkania dla mieszkańców Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Odbędą się one on-line za pomocą platformy Zoom – mamy nadzieję, że ta formuła oraz możliwość wyboru dogodnego terminu ułatwią Państwu obecność. Należy wybrać tylko jedno spotkanie. Nie trzeba wcześniej się rejestrować, wystarczy wejść we właściwy link.

Najbliższe spotkania:

Na spotkania zapraszamy mieszkanki, mieszkańców zarówno tych dużych jak i małych!
Oba spotkania będą miały analogiczny przebieg – wystarczy wziąć udział w jednym z nich.
Twój głos ma znaczenie!