W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Raport z przebiegu konsultacji społecznych dotyczących Uchwał o konsultacjach

Raport z przebiegu konsultacji społecznych dotyczących Uchwał o konsultacjach
12.03.202114:19

Zakończyły się konsultacje społeczne dwóch obowiązujących w Lublinie uchwał regulujących zasady prowadzenia konsultacji.

Celem konsultacji było zebranie opinii na temat proponowanych zmian uchwale w sprawie trybu i zasad przeprowadzania konsultacji społecznych z Mieszkańcami Miasta Lublin oraz na temat kształtu nowej uchwały regulującej tryb konsultacji z organizacjami pozarządowymi i Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin.

Propozycja zmian w pierwszej uchwale była wynikiem stanowiska Rady Miasta Lublin związanym ze zmianami w ustawie o samorządzie gminnym. W drugiej uchwale wynikała z potrzeby synchronizacji przepisów obu uchwał. Z uwagi na konieczność wprowadzenia zmian w większości paragrafów uchwały, dla zachowania jej czytelności postanowiono przygotować nowy dokument.

Konsultacje społeczne trwały od 23 lutego do 9 marca 2021 r.

Formy konsultacji:

  • 3 marca 2021 r. o godz. 17.00 odbyło się protokołowane otwarte spotkanie konsultacyjne z Mieszkańcami i Mieszkankami, poprowadzone on-line. Link do spotkania został opublikowany na stronie www.lublin.eu oraz na facebooku na 2 dni przed spotkaniem;
  • przez cały czas trwania konsultacji przyjmowano także opinie na piśmie, w tym poprzez internet.

Aktywna również była anonimowa ankieta, która ułatwiła mieszkańcom i mieszkankom możliwość wnoszenia uwag.

Raport dostępny jest również na stronie bip.lublin.eu
Ogłoszenie o rozpoczęciu tych konsultacjach znajduje się na lublin.eu
Zaproszenie wraz z linkiem do spotkania konsultacyjnego opublikowane zostało na lublin.eu

 

Pliki do pobrania