W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakończyły się konsultacje "SUMP"

Zakończyły się konsultacje "SUMP"
19.12.202214:59

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące wspólnego opracowania dokumentu „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040)”.
Celem ich było wypracowanie z mieszkańcami i mieszkankami ostatecznej wersji dokumentu i trwały w trzech etapach od marca do listopada br.

Konsultacje społeczne poprzedziła ankieta internetowa (luty 2022r., link do ankiety umieszczono na stronie: zit.lublin.eu/sump), która miała na celu przedstawienie nawyków transportowych i przeanalizowanie możliwości ich zmiany, ocenę stanu istniejącej infrastruktury transportowej i poczucia bezpieczeństwa korzystania z niej przez mieszkańców LOM.

Konsultacje odbyły się w formie:

  • Ankiety umieszczonej w internecie;
  • Wywiadów telefonicznych – badania ankietowe CATI;
  • Spotkań w postaci wywiadów terenowych – badania w formie osobistych wywiadów terenowych PAPI;
  • Otwartych spotkań konsultacyjne z mieszkańcami, interesariuszami, NGO, biznesem, środowiskiem naukowym itp. realizowane w 3 etapach od początku opracowywania dokumentu po konsultacje nad treścią projektu dokumentu;
  • Badań jakościowych IDI – bezpośrednie rozmowy moderatora z interesariuszami;

Szczegółowe informacje o poszczególnych etapach konsultacji społecznych były zamieszczane umieszczane na bieżąco stronie internetowej: zit.lublin.eu/sump.
Komórką organizacyjną Urzędu Miasta Lublin wyznaczoną do przeprowadzenia konsultacji społecznych było Biuro Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Szczegółowy raport z konsultacji znajduje się na stronie bip.lublin.eu.
 

Pliki do pobrania