W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zaułek Hartwigów - raport z konsultacji

Zaułek Hartwigów - raport z konsultacji
30.01.202015:30

Przedstawiamy Państwu raport z konsultacji zagospodarowania zielenią Zaułka Hartwigów. Projekt realizowany był przez Fundację Teren Otwarty wybranej w drodze otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych.

Celem zrealizowanych konsultacji było opracowanie koncepcji rewitalizacji Zaułka Hartwigów oraz opracowanie zaleceń dotyczących zagospodarowania terenu Zaułka w stanie obecnym oraz ewentualnych przyszłych planowanych inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem zieleni. Konsultacje społeczne trwały od 24 czerwca 2019 do 31 grudnia 2019.

W ramach realizacji zadania, Fundacja przeprowadziła wywiady i sondy dotyczące opracowywanego terenu. W lipcu oraz sierpniu 2019 roku były kontynuowane wywiady pogłębione z użytkownikami Zaułka. Na początku września 2019 został przeprowadzony warsztat z najmłodszymi użytkownikami. Jego celem było poznanie potencjału tego miejsca oczami dzieci. Zebrane informacje zostały zaprezentowane na spotkaniu otwartym 19 września 2019 r., podczas którego rozmawiano o tym, co świadczy o jakości tzw. dobrej przestrzeni zielonej z perspektywy różnych użytkowników. Na początku października przedstawione zostały wnioski z badań i wstępne kierunki zagospodarowania Zaułka Hartwigów.

Pliki do pobrania