W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

107 zgłoszonych projektów - Zielony Budżet Obywatelski

107 zgłoszonych projektów - Zielony Budżet Obywatelski
01.02.201712:56

Zakończył się nabór projektów w ramach pierwszej edycji Zielonego Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublina. Łącznie wpłynęło 107 projektów, które zostały zgłoszone we wszystkich dzielnicach. Najwięcej projektów dotyczy zagospodarowania zieleni w Śródmieściu.

- Ilość złożonych projektów jest dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Dowodzi to kreatywności Lublinian oraz pokazuje ich wielkie zaangażowanie i chęć współpracy w tworzeniu zielonego Lublina. To bardzo dobra informacja na początek roku obchodów 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Lublin jest miastem aktywności obywatelskiej, potwierdza to kolejna inicjatywa gorąco przyjęta przez mieszkańców naszego miasta. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zdecydowały się zgłosić swoje projekty. - powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Autorami projektów są zarówno mieszkańcy jak i Rady Dzielnic. Łączny koszt zgłoszonych projektów to blisko 16 mln zł. Miasto Lublin na realizację ZBO w 2017 roku przeznaczy 2 miliony złotych. Teraz komisja ekspercka zajmie się szczegółową analizą zgłoszonych propozycji pod względem formalnym. Po uzyskaniu opinii nastąpi etap oceny merytorycznej. Ze względu na ilość zgłoszonych pomysłów ostateczna lista projektów do realizacji będzie znana najwcześniej na przełomie lutego i marca.

Projekty dotyczą zarówno nasadzeń w pasach drogowych, utworzenia miejsc wypoczynków, zagospodarowania terenu zdegradowanego boiska piłkarskiego, nasadzenia roślinności wzdłuż tras szybkiego ruchu przy wjazdach do miasta czy np. przedstawienia historii rowerów w rzeźbach kwiatowych.

W załączniku znajdą Państwo wykaz projektów wraz z ich krótkim opisem.

Pliki do pobrania