W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sam zaprojektuj skwer przy ul. Jagiełły – ruszyła strona internetowa

Sam zaprojektuj skwer przy ul. Jagiełły – ruszyła strona internetowa
18.08.201712:08

Ruszyła strona internetowa umożliwiająca samodzielne zaprojektowanie skweru przy ul. Jagiełły na Felinie. Każdy może zaproponować rozkład ścieżek, charakter roślin w tej przestrzeni oraz wskazać aktywności jakim skwer ma służyć.

Na stronie internetowej poświęconej projektowanemu skwerowi znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat tej przestrzeni oraz planowanych działań w trakcie trwających konsultacji społecznych.

Jedną z najistotniejszych części strony jest interaktywna mapa, na której każdy może przedstawić swoją propozycję skweru. Projekt skweru to efekt pierwszej edycji Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Do końca roku powstanie koncepcja zagospodarowania tego terenu.

- Zapewnienie dobrej jakości przestrzeni publicznej w najbliższym sąsiedztwie mieszkańców to dla mnie priorytet. Stąd pomysł wprowadzenia w Lublinie Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Mam nadzieję, że w tym roku wspólnie zaprojektujemy ten skwer, a w latach następnych zostanie on wykonany, wraz z niezbędną infrastrukturą. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Zachęcamy do projektowania i przesyłania własnych propozycji. Celem konsultacji społecznych jest przygotowanie projektu koncepcyjnego oraz projektu budowlano-wykonawczego skweru przy ulicy Jagiełły w Lublinie. Trwają one od 9 sierpnia do 31 grudnia 2017 r.

Konsultacje społeczne prowadzone są w formie pisemnego zgłaszania opinii i wniosków, które należy przesłać w formie elektronicznej na adres: oraz w trybie otwartych spotkań publicznych z mieszkańcami. Pierwsze spotkanie odbędzie się na terenie skweru przy ul. Jagiełły w najbliższą niedzielę (20 sierpnia) w godz. 11:00-14:00.

O kolejnych, ze stosownym wyprzedzeniem będziemy informowali mieszkańców, media oraz radę dzielnicy Felin. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców i instytucje społeczne do aktywnego udziału i zgłaszaniu swoich propozycji. 

Konsultacje są realizowane we współpracy z Fundacją Możesz Więcej. Osobami odpowiadającymi za projekt skweru są architekt Michał Gdak oraz architekt krajobrazu Ewelina Gdak.