W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zabezpieczenie drzew w ramach Zielonego Budżetu Lublina

Zabezpieczenie drzew w ramach Zielonego Budżetu Lublina
05.05.201708:27

Jednym z działań jakie zostały podjęte w ramach Zielonego Budżetu Lublina jest pomysł Rady Dzielnicy Dziesiąta na kompleksowe zabezpieczenie drzew przy ul. Świętochowskiego.

Ulicę tą porasta jeden z najładniejszych szpalerów kasztanowców w naszym mieście. Już na początku kwietnia na drzewach zostało zawieszone kilkadziesiąt budek lęgowych w nadziei, że jeszcze wiosną przynajmniej część z nich zostanie zamieszkana przez największego ptasiego sprzymierzeńca w walce ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem - sikorę. Ptak ten w okresie karmienia młodych jest w stanie odłowić dziennie tyle owadów ile sam waży. W trzeciej dekadzie kwietnia na drzewach zostały założone pułapki na szrotówka. Na części drzew znane z poprzednich lat opaski lepowe, a na kilkudziesięciu innych pułapki feromonowe: z wymiennym wkładem w formie daszków i jednorazowe lejkowe zwane też butelkowymi. Pułapki będą stale monitorowana tak, aby stwierdzić, który sposób ochrony kasztanowców na tej ulicy sprawdzi się najlepiej. W połowie maja rozpocznie się kompleksowe leczenie, zabezpieczenie i konserwacja wszystkich wymagających tego drzew. Cała akcja zakończy się podsumowaniem na które Rada Dzielnicy zaprosi wszystkich mieszkańców ulic: Świętochowskiego i Przybylskiego.