W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zielony Budżet Obywatelski – ostatnie dni naboru projektów

Zielony Budżet Obywatelski – ostatnie dni naboru projektów
19.01.201708:25

Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza Zielony Budżet Obywatelski. Nabór wniosków trwa do 31 stycznia 2017 – to ostatni moment na złożenie swoich propozycji zagospodarowania zieleni! Miasto odda do dyspozycji mieszkańców 2 mln zł. Realizacja projektów rozpocznie się wiosną 2017 r.

Realizację Zielonego Budżetu Obywatelskiego nadzoruje Biuro Miejskiego Architekta Zieleni, wspierane przez inne wydziały Urzędu Miasta Lublin oraz Zarząd Dróg i Mostów. Wnioski złożone przez mieszkańców najpierw przejdą ocenę formalną w ramach której sprawdzona zostanie np. własność gruntów na których są zlokalizowane, czy możliwość realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Następnie, komisja ekspertów z zakresu zieleni, architektury i krajobrazu wyłoni zwycięskie projekty.

Każdy mieszkaniec naszego miasta może mieć wpływ na tworzenie nowych terenów zieleni lub rewitalizację istniejących. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich zainteresowanych o zgłaszanie swoich pomysłów na zagospodarowanie miejsc, które wspólnie możemy stworzyć dla mieszkańców. Liczymy na to, że inwestycje wskazane w Zielonym Budżecie Obywatelskim wpłyną na poprawę jakości życia w Lublinie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Projekty można składać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz znajdujący się na stronie.

Do składania projektów zapraszamy zarówno mieszkańców jak i Rady Dzielnic, organizacje pozarządowe czy spółdzielnie mieszkaniowe. Zależy nam na jak największej ilości projektów oraz na jak najwyższej ich jakości, dlatego też w przypadku Zielonego Budżetu Obywatelskiego staramy się maksymalnie uprościć proces naboru – zachęca Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Realizacja projektów będzie możliwa przede wszystkim na otwartych i ogólnodostępnych terenach Gminy Lublin przeznaczonych dla szerokiego grona użytkowników. Projekty będą mogły obejmować także obszary pasów drogowych. Zespół ekspertów weźmie m.in. pod uwagę: udział zieleni w całości projektu, kontekst otoczenia, innowacyjność projektu, funkcjonalność oraz miejsce realizacji projektu.