W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zielony Budżet po raz czwarty – czekamy na pomysły do 31 października

Zielony Budżet po raz czwarty – czekamy na pomysły do 31 października
29.10.201907:27

Przypominamy o trwającym do 31 października naborze wniosków do Zielonego Budżetu na 2020 rok! Na pomysły mieszkańców, dotyczące zagospodarowania zieleni w mieście czekamy już po raz czwarty. Do podziału są 2 mln zł!

– Zielony Budżet to narzędzie partycypacyjne wielokrotnie już docenione przez ekspertów zewnętrznych i stało się ważne dla mieszkańców Lublina, którzy chętnie upiększają swoją najbliższą okolicę. W tym roku również czekamy na ciekawe pomysły. Niecodzienne propozycje mieszkańców wzbogacają przestrzeń, są dla nas inspiracją, a wiele inicjatyw staje się początkiem realizacji szerszych działań na terenie miasta, jak na przykład miejskie łąki kwietne. Zachęcam wszystkich Lublinian do zgłaszania swoich projektów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Procedura naboru projektów do Zielonego Budżetu Miasta Lublin w tym roku wygląda podobnie jak w poprzednich edycjach. W pierwszym etapie należy zgłosić swój projekt drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.zielonybudzet.lublin.eu. Będzie to możliwe od 1 do 31 października 2019 roku. Następnie, zgłoszone pomysły zostaną ocenione pod kątem formalnym przez wydziały i jednostki Urzędu Miasta. Nabór projektów oraz ocenę formalną nadzoruje Biuro Partycypacji Społecznej.

Listę ocenionych formalnie projektów otrzymują eksperci z dziedziny architektury krajobrazu. W tym roku będą to:

 • Anna Bakiera – historyczka sztuki i animatorka kultury,
 • dr inż. arch. Kamila Boguszewska – Politechnika Lubelska, Wydział Architektury, Samodzielna Pracownia Architektoniczna,
 • dr Margot Dudkiewicz – Uniwersytet Przyrodniczy, Katedra Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Architektury Krajobrazu,
 • mgr inż. Kamila Rojek – Uniwersytet Przyrodniczy Katedra Architektury Krajobrazu,
 • Marcin Skrzypek – Forum Kultury Przestrzeni, Członek Rady Kultury Przestrzeni przy Prezydencie Miasta Lublin,
 • dr Dawid Soszyński KUL - Katolicki Uniwersytet Lubelski, Katedra Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu,
 • prof. dr hab. Ewa Trzaskowska – Katolicki Uniwersytet Lubelski, Katedra Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu.

Zgłoszone inicjatywy oceniane będą pod kątem udziału zieleni, kontekstu otoczenia, pomysłowości i funkcjonalności. Ocena merytoryczna zakończy się po nowym roku, następnie ogłoszona zostanie lista projektów do realizacji.

W ramach trwającego Programu Estetyka 2019, realizowanego przez Fundację Krajobrazy z tegorocznego Zielonego Budżetu, istnieje możliwość skonsultowania swojego pomysłu. Wsparcia udzielą architekci krajobrazu. Eksperci będą dyżurowali w dniach:

 • czwartek, 3 października – od godz.16.00
 • czwartek, 17 październik – od godz.16.00
 • czwartek, 24 października – od godz.16.00

Spotkania mogą odbyć się w formie wizji lokalnej lub w biurze Fundacji Krajobrazy (ul. Cyrulicza 3). W celu przedyskutowania pomysłu prosimy o kontakt z Fundacją: lub telefonicznie 665 646 664

 • W sprawach związanych z konsultacją merytoryczną Zielonego Budżetu mieszkańcy mogą się kontaktować z Biurem Miejskiego Architekta Zieleni, tel. 81 466 26 86,
 • W kwestiach związanych z wypełnieniem formularza czy kwestiami formalnymi mieszkańcy mogą konsultować się z: Biurem Partycypacji Społecznej, tel.: 81 466 25 63,

Plakat Zielony Budżet