W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bezpłatny Program szczepień przeciw pneumokokom dla 3 – letnich dzieci będących mieszkańcami Lublina

Bezpłatny Program szczepień przeciw pneumokokom dla 3 – letnich dzieci będących mieszkańcami Lublina
09.08.201813:49

Po raz kolejny w Lublinie jest realizowany program szczepień przeciw pneumokokom dla 3 – letnich dzieci będących mieszkańcami Lublina. Zakażenia wywołane przez bakterię Streptococcus pneumoniae zwaną potocznie pneumokokiem, są częstą przyczyną wizyt u lekarza z powodu zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok, zapalenia płuc oraz innych schorzeń górnych dróg oddechowych szczególnie u małych dzieci. Najcięższą postacią zakażenia pneumokokowego jest inwazyjna choroba pneumokokowa przebiegająca pod postacią zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, posocznicy i zapalenia płuc.

W roku 2018 są szczepione dzieci urodzone w 2015 roku. Program trwa i będzie realizowany do 20 listopada 2018 r. lub do momentu wyczerpania szczepionek.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu do jakiego podmiotu medycznego są zapisane w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienie składa się z jednej dawki szczepionki. Przed podaniem szczepionki dzieci są badane przez lekarza, jak przed każdym szczepieniem. Koszty szczepienia w całości pokrywane są z budżetu Miasta Lublin.

W trosce o zdrowie dzieci warto skorzystać z programu szczepień przeciw pneumokokom.

W załączeniu wykaz przychodni, w których można jeszcze zaszczepić dzieci.

 

Pliki do pobrania