W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bezpłatny program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla 12 – letnich dziewczynek

Bezpłatny program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla 12 – letnich dziewczynek
09.08.201814:01

W Lublinie jest realizowany program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla 12 – letnich dziewczynek, będących mieszkankami Lublina. Celem szczepień jest zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy wśród Lublinianek. Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest bowiem najczęstszą przyczyną powstawania raka szyjki macicy, z powodu którego w Polsce co roku umiera wiele kobiet. Szczepienie jest rekomendowane przez światowe i polskie towarzystwa medyczne.

W roku 2018 są szczepione dziewczynki urodzone w 2006 roku. Program trwa i będzie realizowany do 20 listopada 2018 r. lub do momentu wyczerpania szczepionek.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu do jakiego podmiotu medycznego są zapisane w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienie składa się z dwóch dawek szczepionki. Przed każdym podaniem dawki szczepionki dziewczynki są badane przez lekarza jak przed każdym szczepieniem. Koszty szczepienia w całości pokrywane są z budżetu Miasta Lublin.

Zachęcamy do skorzystania z tej formy profilaktyki.

Wykaz przychodni, gdzie można zaszczepić dzieci znajduje się w załączeniu.

Pliki do pobrania