W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Duże i małe lubelskie rodziny zaprojektują pomnik

Duże i małe lubelskie rodziny zaprojektują pomnik
31.05.202210:17

Stworzenie makiety pomnika lub innego miejskiego obiektu - to zadanie, które czekana na uczestników konkursu plastycznego „Lublin. Trzy Wymiary”. W ten sposób dzieci spróbują odpowiedzieć na pytanie, co jest ich zdaniem jest ważne, a przez to zasługuje na upamiętnienie w przestrzeni miasta. Konkurs plastyczny to element obchodów jubileuszu 10-lecia Programu Rodzina Trzy Plus.

Do wzięcia udziału w konkursie zaproszone są dzieci w wieku 6–12 lat w towarzystwie rodziców, babć lub dziadków. Nie ma znaczenia czy mają liczne rodzeństwo, czy też pochodzą z niewielkich rodzin lub są jedynakami. Zadanie wykonywane będzie w parach opiekun-dziecko. Przez godzinę zespoły będą miały czas na wycinanie, klejenie, malowanie, zszywanie. Efektem końcowym tych działań będzie praca konkursowa.

Prace tworzone w ramach konkursu mają być przestrzenne, czyli trójwymiarowe. Wybór techniki jest dowolny, a organizator zapewni materiały, z których będzie można korzystać. Z kolei obecni podczas wydarzenia pracownicy Galerii, pomogą w przygotowaniu prac i obsłudze.

Konkurs odbędzie się 4 czerwca w Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5. Pierwsza z grup uczestników przystąpi do działania o godzinie 11.00.

Chętni do spróbowania swoich sił proszeni są o wcześniejszą rejestrację udziału w konkursie poprzez wysłanie maila na adres biuro@lublin.agora.pl. Zapisy już trwają, a termin zgłoszeń upływa 3 czerwca o godzinie 18.00. Liczba uczestników konkursu jest ograniczona.

Na zwycięzców czekają vouchery zakupowe o wartości 400 zł, 200 zł i 100 zł.

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Centrum Handlowym Lublin Plaza w dniach 14-26 czerwca.

Szczegóły konkursu wraz z jego regulaminem znajdują się na stronie organizatora: lublin.wyborcza.pl