W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Karta Dużej Rodziny dostępna w praktycznej aplikacji mObywatel

Karta Dużej Rodziny dostępna w praktycznej aplikacji mObywatel
10.08.202114:50

W wyniku nowelizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny z dniem 9 czerwca br. posiadacze tradycyjnych Kart Dużej Rodziny mogą korzystać z kart elektronicznych i przeglądać ich dane w bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Ostatniego dnia czerwca dotychczas obowiązująca aplikacja mKDR stała się nieaktywna, zastąpiła ją aplikacja mObywatel.

Aplikacja mObywatel umożliwia osobom, którym przyznane już zostały uprawnienia, na pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej. Zalogowanie się do aplikacji możliwe jest dla każdego członka dużej rodziny posiadającego PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację.

Do korzystania z aplikacji niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego oraz ważnego dowodu osobistego. Aplikacja jest bezpłatna.

W aplikacji mObywatel znajduje się także link do strony, na której znajduje się mapa z partnerami KDR oraz z informacjami o zniżkach.