W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kulinarne warsztaty dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Lublina - ruszają zapisy na ostatnie spotkanie

Kulinarne warsztaty dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Lublina - ruszają zapisy na ostatnie spotkanie
27.11.202309:05

Miasto zaprasza na „Kreacje Kulinarne” czyli bezpłatne warsztaty dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Lublina. Jutro (28 listopada) ruszają zapisy na ostatnie z zaplanowanych wydarzeń. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (2 grudnia) w Arche Hotel Lublin.

– Stale podejmujemy działania, by Lublin był miastem przyjaznym i otwartym na potrzeby wszystkich swoich mieszkańców, również tych najmłodszych. Dzięki inicjatywom realizowanym w ramach programu Rodzina Trzy Plus chcemy stwarzać młodym osobom różnorodne możliwości rozwijania swoich talentów i pasji. Warsztaty kulinarne to doskonały sposób na realizację zainteresowań i rozwijanie naturalnej kreatywności dzieci, ale także okazja do dobrej zabawy i zawierania nowych przyjaźni. Serdecznie zachęcam do zapisów. Przygotowane we współpracy z Arche Hotel Lublin warsztaty przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od poziomu wiedzy kulinarnej – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Warsztaty to wspólna inicjatywa Miasta Lublin i Arche Hotel Lublin, realizowana w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”. Są one skierowane do dzieci w wieku od 8 do 13 lat, będących członkami wszystkich lubelskich rodzin, zarówno dużych, jak i tych mniejszych. Młodzi uczestnicy poznają, m.in. tajniki wyrobu ciasta na pizzę czy wypieku babek drożdżowych, a także pod okiem Marcina Szuleja, profesjonalnego szefa kuchni, samodzielnie przygotują wybrane dania. Zajęcia będą odbywały się w Hotelu Arche przy ul. Zamojskiej 30, w małych grupach i kameralnej atmosferze, tak by każdy zainteresowany wyniósł z nich jak najwięcej wiadomości i umiejętności. Spotkanie będzie trwało około 3 godzin, a na jego zakończenie młodzi kucharze otrzymają certyfikaty ukończenia warsztatów.

Łącznie zaplanowano 3 dni zajęć warsztatowych, a w ramach każdego dnia przewidziano przeszkolenie 2 grup uczestników. Pierwsze warsztaty odbyły się 4 listopada o godz. 11.00 oraz godz. 14.15, kolejne 18 listopada. Ostatnie „Kreacje Kulinarne” zaplanowano w najbliższą sobotę (2 grudnia).

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online na stronie www.trzyplus.lublin.eu. Na jednym formularzu zgłoszeniowym można dokonać zgłoszenia tylko jednego dziecka. Zapisy ruszą jutro (wtorek, 28 listopada) od godz. 9.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się dziecka na warsztaty rodzice lub opiekunowie zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty e-mail.

Organizatorami „Kreacji Kulinarnych” są Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz Arche Hotel Lublin, zaś partnerem wydarzenia jest Bidfood Farutex.

Terminy warsztatów:

  • 4 listopada br. - Formularz zgłoszeniowy - BRAK MIEJSC
  • 18 listopada br. - Formularz zgłoszeniowy - rejestracja od 14 listopada br. - BRAK MIEJSC
  • 2 grudnia br. - Formularz zgłoszeniowy - rejestracja od 28 listopada br. - BRAK MIEJSC

Przed zgłoszeniem zapoznaj się z Regulaminem.

Do obejrzenia poczynań małych kucharzy podczas poprzednich dwóch spotkań zapraszamy do Galerii.

Pliki do pobrania