W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowi partnerzy miejskiego programu „Rodzina Trzy Plus”

Nowi partnerzy miejskiego programu „Rodzina Trzy Plus”
07.08.202013:33

Z przyjemnością informujemy, że do grona Partnerów miejskiego Programu „Rodzina Trzy Plus” dołączyły kolejne firmy, które chcą wspierać lubelskie duże rodziny. Aktualnie Miasto współpracuje już z 210 Partnerami.

–  Kiedy rozpoczynaliśmy w 2012 roku, nasz lubelski program był jednym z pierwszych tego typu w Polsce. Możemy powiedzieć, że tryb jego wprowadzenia stał się wzorcem dla ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Dziewięć lat działalności to wystarczający czas, by można mówić o sukcesie Programu. W tej chwili współpracujemy z 210 partnerami z miasta i okolic, a z Karty korzysta prawie 90 % uprawnionych rodzin. To dzięki podmiotom prywatnym działającym na terenie naszego miasta, duże lubelskie rodziny mogą korzystać z tak bogatej oferty usług – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Nowymi Partnerami programu „Rodzina Trzy Plus” są:

Aktualnie z miejskiego programu „Rodzina Trzy Plus” korzysta 3770 lubelskich rodzin – Miasto wydało 18 924 kart. Program stanowi pomoc materialną dla dużych rodzin, które dzięki temu mogą korzystać z tańszych usług. Wśród Partnerów są m.in. sklepy oferujące ulgi na zakup żywności, książek, czasopism, ubrań, akcesoriów dla dzieci, artykułów szkolnych czy zabawek, markety z wyposażeniem domu i ogrodu, podmioty świadczące usługi stomatologiczne, kosmetyczne, medycyny estetycznej, a także restauracje, kina, prywatne przedszkola, szkoły językowe, szkoły nauki jazdy czy tańca, centra naukowe, rozrywki i zabawy, hurtownie, sklepy motoryzacyjne i warsztaty samochodowe. Podmioty te udzielają ulg w różnej wysokości. Pełny katalog ulg i zwolnień dostępny jest na stronie trzyplus.lublin.eu w zakładce Partnerzy.

Miasto Lublin umożliwia członkom dużych rodzin bezpłatne bądź ze znaczną zniżką uczestnictwo w życiu  kulturalnym Lublina. Wśród jednostek współpracujących są teatry, muzea, placówki oświatowe, domy kultury, ośrodki sportu i rekreacji oferujące zajęcia na siłowniach, w klubach karate, klubach piłkarskich oraz galerie. Warto podkreślić, że lubelskie rodziny od dziewięciu lat mają także możliwość bezpłatnego korzystania z basenów działających przy 8 lubelskich szkołach. Członkom dużych rodzin wydano w sumie ponad 6 tysięcy bezpłatnych karnetów wstępu.

Więcej o Programie „Rodzina Trzy Plus” na stronie trzyplus.lublin.eu.