W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedstawiciele Związku Dużych Rodzin Trzy Plus z całej Polski z wizytą w Lublinie

Przedstawiciele Związku Dużych Rodzin Trzy Plus z całej Polski z wizytą w Lublinie
15.03.202412:21

W najbliższy weekend Lublin będzie gościł przedstawicieli Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Liderzy struktur terenowych stowarzyszenia z całej Polski wezmą udział w XXII Spotkaniu Oddziałów i Kół Związku Dużych Rodzin Trzy Plus – cyklicznym wydarzeniu organizowanym przez stowarzyszenie dwa razy w roku.

– Już od 2012 roku Związek Dużych Rodzin Trzy Plus jest partnerem Lublina w kreowaniu polityki rodzinnej, dzieląc się swoim doświadczeniami, spostrzeżeniami i znakomitymi pomysłami. Wieloletnia współpraca zaowocowała, m.in. przyznaniem naszemu miastu tytułu „Samorządu Przyjaznego Rodzinom”, zaproszeniem do dołączenia do Europejskiej Sieci Gmin Przyjaznych Rodzinie, czy utworzeniem przestrzeni Family Spot, oferującej wsparcie lubelskim rodzinom. Cieszę się, że kolejne spotkanie przedstawicieli związku odbywa się właśnie w naszym mieście. To potwierdzenie, że Lublin jest postrzegany, jako jeden z wiodących ośrodków wielopłaszczyznowych projektów z zakresu polityki społecznej – mówi Anna Augustyniak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Spotkanie odbędzie się w sobotę (16 marca) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej (s. 252) w budynku przy ul. Spokojnej 2. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia podsumują dotychczasowe działania Związku, zaprezentują swoje Koła terenowe, omówią najważniejsze projekty realizowane przez przestrzenie Family Spot, a także porozmawiają o planach na przyszłość. W ramach spotkania zaplanowano także Galę Wręczenia Certyfikatów Samorząd Przyjazny Rodzinie oraz debatę na temat bezpieczeństwa i ochrony dzieci i młodzieży. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się poniżej.

Program wydarzenia:

  • 9.30 - 10.00 Rejestracja uczestników
  • 10.00 - 10.20 Oficjalne otwarcie
  • 10.20 - 11.00 Prezentacja „Tu i teraz Związku Dużych Rodzin 3+”
  • 11.00 - 12.00 Gala wręczenie Certyfikatów Samorząd Przyjazny Rodzinie
  • 12.00 - 13.00 Obiad w restauracji Spokojna
  • 13.00 - 14.00 Family Spot - podsumowanie i plany kontynuacji, Certyfikacja, Aplikacja (omówienie najważniejszych projektów)
  • 14.00 - 15.00 Prezentacje Kół
  • 15.00 - 15.30 Przerwa kawowa
  • 15.30 - 17.00 Omówienie obowiązków spoczywających na organizacjach pracujących z dziećmi zgodnie z ust. z dnia 13 maja 2026 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich. Warsztaty tematyczne i dyskusje - prowadzą Koordynatorki Działalności Społecznej.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Warszawie, które od 2007 r. aktywnie i skutecznie wpływa na kształt polskiej polityki rodzinnej. Podejmuje działania na rzecz uwzględnienia w prawodawstwie Polski i Unii Europejskiej słusznych interesów rodziny, formułuje opinie na temat powstających ustaw i rozporządzeń oraz inicjuje, organizuje i wspiera projekty i rozwiązania, które uwzględniają interesy dużych rodzin. Odpowiada m.in. za wprowadzenie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny oraz realizację akcji Family Spot. Miasto Lublin współpracuje ze Związkiem od 2012 roku. Wspólne działania zaowocowały przyznaniem miastu w 2022 r. Certyfikatu „Samorząd Przyjazny Rodzinom” oraz zaproszeniem przez Europejską Konfederację Dużych Rodzin do dołączenia w 2023 roku do Europejskiej Sieci Gmin Przyjaznych Rodzinie. Dodatkowo podpisanie w zeszłym roku porozumienia w ramach pilotażowego w skali kraju Projektu „Sieć Family Spot” - przestrzeń przyjazna rodzinom, było kolejnym wspólnym krokiem dla podkreślenis roli rodziny w lokalnym społeczeństwie oraz zacieśnienia współpracy między miastem a członkami Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Przez 7 miesięcy 23 specjalistów, animatorów i wolontariuszy pracowało wraz z 681 rodzicami oferując im ponad 84 godziny zajęć z zakresu edukacji rodzicielskiej, integracji rodzin, budowania relacji, czy komunikacji w parze.