W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ruszyły zgłoszenia do V edycji Konkursu o Tytuł "Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie"

Ruszyły zgłoszenia do V edycji Konkursu o Tytuł "Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie"
02.10.201915:54

Ruszyły zgłoszenia do V edycji Konkursu o Tytuł "Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie". Firmy prywatne, a także organizacje angażujące się w działania na rzecz lubelskich dużych rodzin w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus" mogą zdobyć zaszczytny tytuł nadawany przez  Prezydenta Miasta Lublin. Który podmiot poprzez swoje działania zdobędzie uznanie lokalnej społeczności w tym roku? Tego dowiemy się podczas listopadowej uroczystości.

W ramach miejskiego programu „Rodzina Trzy Plus" zaangażowanych jest już ponad 200 podmiotów - firm, przedsiębiorstw czy instytucji. Z Karty korzysta ponad 3,6 tysiąca rodzin, jest to ponad 18 tysięcy członków korzystających każdego dnia ze zniżek i ofert specjalnych, w tym ponad 12 tysięcy dzieci.

- Tytuł „Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie" to prestiżowe wyróżnienie. Jego nadanie jest nagrodą za konsekwencję w działaniu na rzecz rodzin, a także potwierdzeniem prowadzenia zrównoważonej polityki biznesowej, otwartej na potrzeby wszystkich lublinian. W każdej edycji laureatami zostają podmioty wyróżniające się osiągnięciami lub realizowanymi przedsięwzięciami skierowanymi do lubelskich rodzin - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Niezmiennie od lat celem konkursu jest promowanie i uhonorowanie podmiotów, które wyraziły wolę współpracy z Miastem Lublin w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”. Ponadto konkurs przyczynia się do upowszechnienia dobrych praktyk, promocji zaangażowania lubelskich podmiotów oraz Miasta Lublin, jako środowiska przyjaznego dużym rodzinom.

Do udziału w konkursie „Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie" zaproszeni są członkowie dużych rodzin, do których skierowany jest Program „Rodzina Trzy Plus". To właśnie oni korzystają z szerokiego wachlarza ulg i zwolnień. Dzięki oddanym głosom rodziny wskażą podmioty, które przez lata swej działalności zasłużyły na największą przychylność i docenienie.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienia formularza dostępnego poniżej oraz przesłanie go do 6 października 2019 r. na adres e-mail: lub osobiste wrzucenie do urny konkursowej umieszczonej w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin (ul. Stanisława Leszczyńskiego 20 ) w pokoju 301. FORMULARZ do pobrania TUTAJ

Miejski program działań na rzecz dużych rodzin „Rodzina Trzy Plus" funkcjonuje w Lublinie od 2012 roku. W 2015 roku Lublin został doceniony i nagrodzony w Europie w ramach Konkursu Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego (European Public Sector Award, EPSA 2015) właśnie za ten program. To prestiżowy konkurs organizowany przez Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA) z siedzibą w Maastricht. Oficjalnym partnerem konkursu jest m.in. Komisja Europejska. Lublin otrzymał Certyfikat Dobrych Praktyk za działania w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus". Aplikację miasta wybrano spośród 266 projektów zgłoszonych przez samorządy z całej Europy.

_____________________________

Realizacja i koordynacja Konkursu

Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urząd Miasta Lublin

ul. S. Leszczyńskiego 20 20-069 Lublin

tel.: 81 466 34 42  e-mail: trzyplus@lublin.eu   www.trzyplus.lublin.eu

Pliki do pobrania