W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wsparcie dla osób doświadczających przemocy w rodzinie

Wsparcie dla osób doświadczających przemocy w rodzinie
14.04.202212:04

Przemoc w rodzinie to ciągle aktualny problem. Dotknąć może każdego człowieka bez względu na wiek, pozycję społeczną czy wykonywany zawód. W radzeniu sobie z tym trudnym doświadczeniem pomóc mogą profesjonalne placówki i zatrudnieni w nich specjaliści.

Mieszkańcy Lublina skorzystać mogą ze wsparcia w tym zakresie udzielanego przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności „BONA FIDES”, Stowarzyszenie „Kontakt” i Towarzystwo „Nowa Kuźnia”. Świadczą bezpłatną pomoc w zakresie:

  • indywidualnego poradnictwa prawnego dla ofiar przemocy w rodzinie,
  • psychoterapii indywidualnej dla ofiar przemocy w rodzinie,
  • psychoterapii grupowej dla ofiar przemocy w rodzinie.

Ze wsparcia mogą korzystać mogą także obywatele Ukrainy, którzy w Lublinie szukają schronienia przed wojną toczącą się w ich kraju.

Miasto Lublin powierzyło realizację działań skierowanych do ofiar przemocy w rodzinie wymienionym podmiotom w ramach zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Działania realizowane będą w okresie od kwietnia do listopada 2022 r.