W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie Akcji "Sposób na zabicie koroNUDY"

Podsumowanie Akcji "Sposób na zabicie koroNUDY"
01.07.202011:50

Od marca faktem jest obecność koronawirusa w Polsce. Od tego czasu wyjątkowy stan pandemii wymagał od nas pozostania w domu. Na początku dla wielu mogło wydawać się to komfortowe, ale po jakimś czasie, albo przytłoczył nas ogrom pracy i problemy albo, w najlepszym wypadku, po prostu zalała nas nuda. W ramach ogłoszonej w maju Akcji „Sposób na zabicie koroNUDY” zapytaliśmy lubelskie rodziny, zarówno dzieci jak i rodziców, w jaki sposób radzą sobie podczas coraz dłuższych, wiosennych dni, które — chcąc nie chcąc — musieli spędzać w domu. Za pomocą zdjęć i rysunków lublinianie pokazali swoją codzienność w czasie pandemii koronawirusa. Akcja zorganizowana została w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”.

W odpowiedzi dostaliśmy mnóstwo zdjęć, które na bieżąco publikowaliśmy na stronie Urzędu Miasta Lublin oraz facebooku Miasto Lublin.  Przesłane fotografie pokazują, że wielu mieszkańcom udało się to nie lada wyzwanie, jakim było zorganizowanie od nowa życia w zamknięciu, udźwignąć. Wielu mieszkańców musiało zorganizować sobie samemu pracę w domu i wcale nie mieli czasu by się nudzić. Niejednokrotnie wymagało to ustalenia nowych zasad panujących w domu. Choć sposobów na spędzenie wolnego czasu jest nieskończenie wiele, wiadomo, na dłuższą metę każde zajęcie się nudzi. Lublinianie udowodnili, że czas spędzony w domu w żadnym wypadku nie jest czasem straconym. Oto praktyczne sposoby lublinian, które pozwoliły urozmaicić im czas w czasie pandemii. Poddawanie się indywidualnym rozrywkom stało się kluczowy element walki z pandemią koronawirusa naszych lubelskich rodzin.

Dziękujemy wszystkim rodzinom za udział w Akcji.