W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie I edycji Konkursu fotograficznego "Lublin w zbliżeniu" zorganizowanego w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus"

Podsumowanie I edycji Konkursu fotograficznego "Lublin w zbliżeniu" zorganizowanego w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus"
31.10.201912:26

Z przyjemnością informujemy, iż znamy wyniki I edycji konkursu fotograficznego ”Lublin w zbliżeniu", zorganizowanego przez Prezydenta Miasta Lublin w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus".  W rywalizacji udział wziąć mogły dzieci oraz młodzież w wieku od 13 do 19 , członkowie dużych rodzin będący uczestnikami Programu "Rodzina Trzy Plus".

Do konkursu zgłoszone mogły zostać fotografie skomponowane w technice fotomontaż. Manipulując w zdjęciu autor miał za zadnie ukazać w niebanalny sposób atrakcyjne kadry Lublina, inspirując tym samym do chęci jego poznawania. Autorzy przesłanych zdjęć przedstawili miejsca i bogactwo obiektów architektonicznych Lublina, uchwyconych podczas spacerów czy leniwego wypoczynku. Fotografie obrazują wydarzenia lubelskich festiwali, dokumentują obyczaje, obrzędy, wydarzenia, podkreślając różnorodność i wielokulturowość naszego miasta. Wśród zgłoszonych zdjęć znalazły się także te z kategorii steet art czy portret. Format Konkursu stworzyła wielu fotografom sposobność do przekraczania granic i dokonywania odkryć.

Członkowie jury byli pod wrażeniem wysokiego poziomu nadesłanych fotografii. Doceniali szerokie spektrum tematów oraz zaprezentowane przez finalistów twórcze podejście i znakomity warsztat.

Laureaci Konkursu "Lublin w zbliżeniu"

  • I NAGRODA MAŁGORZATA SZOT za zdjęcie "SOBÓR PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO"
  • WYRÓŻNIENIE ALEKSANDRA LEWCZAK za zdjęcie "BAJKOWY LUBLIN"
  • WYRÓŻNIENIE KACPER MAZUREK za zdjęcie "POLSKA, LUBLIN, OBYWATEL, JA..."

Gratulujemy zwycięzcom.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu, wraz z wystawą nagrodzonych fotografii, odbędzie się w czwartkowe popołudnie 14 listopada br. w Teatrze Starym w Lublinie, o godzinie 17.00.