Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Aktywni 50+ w lutym

01.02.201710:20

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza w lutym wszystkich chętnych seniorów na spotkania klubu "Aktywni 50+". Spotkania odbywają się przy ul. Judyma 2a, we wtorki, w godzinach 9:45-12:00.

Harmonogram:

  • 7.02.2017 – „BO WE MNIE JEST TALENT” – Warsztaty artystyczne dla seniorów. Malowanie obrazów w technice akwareli. Seniorzy mogą rozwijać talent plastyczny i kształtować wyobraźnię. Sztuka seniorów to nie tabu, jest barwna i pełna symboli. Tworzenie to wyzwanie, ale i radość płynąca z możliwości samorealizacji.
  • 14.02.2017 – „SPOTKANIE Z GOŚCIEM – Warto słuchać”. Senioralne spotkanie z muzyką. W trakcie spotkania seniorzy zastanowią się jaka muzyka ich inspiruje, przy jakiej chcą odpoczywać, a przy jakiej tańczyć. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się w jaki sposób powstaje program muzyczny i zaprojektują własny dedykowany seniorom. Gościem spotkania będzie redaktor Radia Lublin Józef Szopiński.
  • 21.02.2017 – „INTERDRAMA – Emocje w naszym życiu”. W trakcie warsztatów seniorzy dowiedzą się jaką funkcję pełnią emocje, jak je zrozumieć i pokochać. Warsztaty odbywają się w ramach projektu edukacyjnego „Interdrama”. Celem projektu jest integracja seniorów i młodych ludzi, kształtowanie szacunku do siebie i innych osób, zdobywanie umiejętności pracy w zespole. Przy realizacji warsztatów zostanie wykorzystana metoda dramy. Drama nie jest teatrem, to spotkanie z ludźmi, bycie sobą tu i teraz. Wszystkie odgrywane role są improwizowane. Nie ma podziału na widzów i aktorów. Poprzez aktywne wchodzenie w role, wzmacniamy wiarę we własne możliwości, w nowych nie zawsze doświadczanych na co dzień sytuacjach. Warsztaty poprowadzi socjoterapeuta i terapeuta zajęciowy Dorota Mączka oraz uczniowie Medycznego Studium Zawodowego im. St. Liebharta w Lublinie.
  • 28.02.2017 – „IMPROWIZACJE Z FLAMENCO” – Spotkanie z tańcem i kulturą flamenco. Uczestnicy poznają podstawowe elementy tańca, wykonają ćwiczenia rozwijające umiejętności techniczne, przemienią warsztaty w słoneczną andaluzyjską fiestę.