W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Audycja streamingowa na temat sytuacji Seniorów - zaproszenie

Audycja streamingowa na temat sytuacji Seniorów - zaproszenie
16.02.202114:20

Czy wirus to największe wyzwanie podczas pandemii?  Jak żyć w zmienionej przez pandemię sytuacji zdrowotnej i społecznej? Z jakimi problemami zmagają się seniorzy i jak pomóc im radzić sobie z nimi? Jakie konsekwencje psychologiczne ma lęk przed Covid, czy da się go oswoić? Jak aktywizować seniorów mimo trwającej pandemii? Jak pomóc seniorom w zmaganiu się z samotnością? Jak Miasto pomaga swoim najstarszym mieszkańcom? - już w środę 17 lutego o godz. 17.00 na antenie Radia Lublin będziemy rozmawiać na te i inne aktualne tematy.

W dyskusji na żywo dotyczącej zagrożeń, jakie dla zdrowia seniorów niesie pandemia,  nie tylko w zakresie zakażenia COVID-19, wezmą udział:  Monika Lipińska - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych,  psychiatra dr Artur Kochański reprezentujący Ośrodek Psychiatrii Środowiskowej i Psychoterapii Ex Cordis  oraz psycholog dr Wiesław Poleszak, terapeuta i wykładowca Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Zaproszeni goście powiedzą, gdzie szukać wsparcia, jak aktywnie radzić sobie z trudną sytuacją oraz o pomocy, na którą ze strony Samorządu Miasta Lublin w tym zakresie mogą liczyć najstarsi mieszkańcy.

Audycja będzie realizowana w formule streamingu na żywo na antenie i Facebooku Radia Lublin oraz na FB Urzędu Miasta Lublin. Po zakończeniu programu na żywo, treść audycji będzie można odtworzyć z Facebooka Radia Lublin oraz Miasta.