W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom
21.03.202210:30

Miasto Lublin zaprasza lubelskich seniorów do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom.  W ramach programu profilaktycznego zaszczepionych zostanie 1000 mieszkańców Lublina powyżej 65 roku życia.

– Pneumokoki są częstą przyczyną zakażeń układu oddechowego i mogą wywoływać zapalenie płuc o ciężkim przebiegu. Są one groźne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Osoby starsze, obciążone różnymi chorobami przewlekłymi, są szczególnie narażone na tego typu infekcje. W okresie wciąż istniejącego ryzyka ze strony wirusa COVID-19, ważne jest wzmocnienie kondycji naszych seniorów. Szczepienia przeciw pneumokokom są istotnym działaniem profilaktycznym i szansą na ochronę stanu zdrowia – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Oferta skierowana jest do mieszkańców Lublina, którzy ukończyli 65 lat i nie byli dotychczas szczepieni przeciw pneumokokom. Warunkiem jest również pozytywne przejście weryfikacji medycznej przeprowadzonej przez lekarza pod kątem przeciwwskazań zdrowotnych do podania preparatu i wyrażenie pisemnej zgody na udział w programie profilaktycznym. W ramach wizyty, szczepieniu towarzyszyć będzie akcja edukacyjna dotycząca m.in. pozytywnych skutków szczepień oraz profilaktyki, a także niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą infekcje wywołane pneumokokami.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienia wykonywane będą w 26 przychodniach na terenie Lublina i w całości finansowane z budżetu miasta. Program realizowany będzie do momentu wyczerpania szczepionek, nie dłużej jednak niż do 30 listopada br.

W załączeniu lista przychodni realizujących Program.

Pliki do pobrania