W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Czy dojadę tym na Kalinę?"

"Czy dojadę tym na Kalinę?"
10.10.202209:21

"Czy dojadę tym na Kalinę?"

Prawdopodobnie kiedyś na przystankach często słyszało się takie pytania. Jednak Seniorzy, którzy 8 października wzięli udział w podróży turystyczno-sentymentalnej autobusem Jelcz 272 MEX - "Gutkiem", nie mieli tych wątpliwości. Popularny niegdyś "ogórek" dowiózł ich nie tylko na Kalinę, ale jeszcze w kilka interesujących miejsc. Wycieczka rozpoczęła się na przystanku (a jakże!) w Al. Racławickich (Ogród Saski 03) i prowadziła poprzez ulice Długosza, Popiełuszki, al. Sikorskiego, al. Solidarności, al. Smorawińskiego do Ronda Berbeckiego, i dalej ulicami: Andersa, Mełgiewską, Gospodarczą, Hutniczą - do Parku Bronowice, potem Fabryczną do al. Unii Lubelskiej, Zamojską, Bernardyńską, placem Wolności, Narutowicza, Lipową do Al. Racławickich.

Zadowoleni  uczestnicy podkreślali znakomite przygotowanie trasy, profesjonalizm przewodnika i kierowcy oraz fantastyczną atmosferę wycieczki.

Wycieczka została zorganizowana przez Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych przy współpracy z MPK i ZTM Lublin. Usługę przewodnicką zapewniła "Lubliniarnia".

Powiązana galeria: