W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie 26-27 kwietnia

20.04.201808:35

W dniach 26-27 kwietnia br. Lublin będzie świętował Dni Dialogu Pokoleń, których głównym przesłaniem jest budowanie wzajemnego zrozumienia różnych generacji lublinian. Inicjatywa ta nawiązuje do Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej – święta wprowadzonego przez Komisję Europejską w 2011 roku, celebrowanego w Lublinie od 2012 roku.

Dni Dialogu zainauguruje 26 kwietnia uroczysty koncert w Centrum Spotkania Kultur "Jestem tu - jestem z Tobą" w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów. Wystąpią goście specjalni: Krystyna Szydłowska, Magdalena Celińska, Magdalena Welc, Weronika Lipiec, Oliwia Pyzik, Dominika Matysik, Łukasz Jemioła, Kamil Smerdel oraz lubelskie chóry (Chór Akademicki UMCS w Lublinie im. Jadwigi Czerwińskiej, Chóry "Akademos Junior" i "Akademos" Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie, Chór "Kantylena" III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie). Ideą koncertu jest prezentacja utworów muzycznych przybliżających pojęcie patriotyzmu, w kontekście takich wartości jak miłość i dobro, bliskość, otwartość na drugiego człowieka, poszanowanie różnic, a przede wszystkim troska o budowanie relacji międzypokoleniowych.

W dniu 27 kwietnia o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej odbędzie się msza św. w intencji integracji pokoleń Mieszkańców naszego Miasta. Bezpośrednio po mszy św. zorganizowany zostanie Korowód Międzypokoleniowy, który przejdzie spod Archikatedry na plac Zamkowy, a zakończony zostanie symbolicznym Mostem Pokoleń z pamiątkową fotografią. Elementy dekoracyjne Korowodu nawiązywać będą do obchodzonego w tym roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do udziału w tych wydarzeniach zapraszamy wszystkich Mieszkańców Lublina.

Powiązana galeria: