W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dookoła świata - Chiny
16.09.201413:14


CENTRUM KULTURY W LUBLINIE

ZAPRASZA

Dookoła świata: Chiny – kraj kontrastów. Tam, gdzie nowoczesność zderza się z tradycją - Chiny
18.09.2014, godz. 18.00
Sala Kinowa / wstęp wolny


Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkania podróżników z cyklu „Dookoła świata”. Tym razem usłyszymy opowieść o Chinach.
Dowiemy się, co robią Chińczycy, jak nie pracują. Czy naprawdę jedzą psy? Odwiedzimy zarówno „małą” półmilionową miejscowość znajdującą się w bambusowej dżungli, jak i miasta, które mogłoby pomieścić połowę mieszkańców Polski. Sprawdzimy chiński transport publiczny i zasady w nim panujące. Dowiemy się również, jak Chińczycy nazywają ludzi z Zachodu i jakie zachowanie przy stole uznawane jest za normalne.
O swojej podróży opowie Martyna Tomczak. Obecnie studiuje kulturę i język chiński, którym jest zafascynowana. Uwielbia podróżować na własną rękę, zbaczać z utartych tras turystycznych, poznawać nowych ludzi. Uważa, że planowanie wyprawy i dzielenie się wrażeniami z wyjazdu pozwala przeżywać podróż wielokrotnie. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze i jest zwolenniczką tej formy komunikacji również na co dzień.

ZAPRASZAMY